Росія: нанотехнологіям нічого не світить? - Наука - dt.ua

Росія: нанотехнологіям нічого не світить?

5 серпня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №30, 5 серпня-12 серпня

Провідні російські вчені, серед яких Нобелівський лауреат, академік Жорес Алфьоров, заявляють: на...

Провідні російські вчені, серед яких Нобелівський лауреат, академік Жорес Алфьоров, заявляють: нанотехнології, що дозволяють видозмінювати речовину на рівні молекул і атомів, входять до числа найперспективніших технологій XXI століття.

З початком їх широкого використання очікується, що до 2015 року життя людства зазнає кардинальних змін, а обсяг відповідного ринку сягне 1 трлн. дол. щорічно.

Останніми роками десятки країн поставили розвиток нанотехнологій у ряд ключових національних пріоритетів. За даними консалтингової компанії Lux Research, 2004 року на дослідження в цій галузі було витрачено близько 8,6 млрд. дол. Щорічне державне фінансування робіт у цій галузі в ЄС становить 800 млн. євро, у США — 800 млн. дол., у Японії — 500 млн. дол., у Китаї — понад 100 млн. дол. Російська влада неодноразово заявляла про прагнення розвивати нові технології, зокрема з допомогою створення технопарків. Однак слова і справи не збігаються — за останні чотири роки податковий режим наукових організацій у країні настільки погіршився, що про передові досягнення годі й мріяти — сам розвиток індустрії нанотехнологій під великим питанням. Ускладнює ситуацію нерозуміння владою масштабу проблеми взагалі — державної програми розвитку нанотехнологій у Росії немає, а проблематика практично безслідно розчиняється в окремих розділах федеральних і галузевих програм.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво