Повернення технопарків - Наука - dt.ua

Повернення технопарків

30 вересня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №38, 30 вересня-7 жовтня

У долі технопарків України, які перебували поза законом після нового року, незабаром, напевно, станеться крутий поворот...

У долі технопарків України, які перебували поза законом після нового року, незабаром, напевно, станеться крутий поворот. У комітеті з питань науки і освіти Верховної Ради підготовлено до розгляду законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про спеціальні режими інноваційної діяльності технопарків». Оглядач тижневика «ДТ» звернувся до виконавчого директора, мабуть, найефективнішого українського інноваційного підприємства «Технологічний парк ІЕЗ ім. Є.Патона», кандидата економічних наук Олександра МАЗУРА:

— Олександре Анатолійовичу, як відомо, недавно до діяльності технопарків висувалися обвинувачення в тому, що вони займалися діяльністю, не прописаною в їхніх статутах. Під «роздачу» потрапили виконавці дуже перспективних проектів, які приносили або починали приносити нашій країні величезні дивіденди. Новий закон якось враховує ці обставини?

— Якщо цей документ буде прийнято, всі проекти технопарків мають пройти незалежну експертизу. При цьому їх буде розподілено на три категорії. До першої ввійдуть проекти, які, безумовно, будуть продовжені у зв’язку з їхньою очевидною перспективністю.

До другої потраплять ті, до яких є зауваження і в них необхідно щось виправити, змінити, доповнити, щоб потім продовжити над ними працювати.

Ну і, нарешті, третій вид проектів — ті, у яких допущено настільки серйозні порушення, що можна справу передавати до суду або застосовувати до винуватців адміністративні покарання. Це ті випадки, коли кошти використовувалися нецільовим чином. При цьому кошти відраховуються у бюджет і нараховуються 120 відсотків штрафу. Проект при цьому закривається.

Однак нині головне в усьому цьому — чинник втрати часу. Заводи, котрі реалізовують розробки технопарків, а це найпередовіші підприємства країни, зазнають збитків. Ще більша небезпека полягає в тому, що вповільнюється впровадження новітніх розробок і є ризик потрапляння їх у чужі руки. Конкуренти у світі не дрімають...

Відділ науки відстежуватиме розвиток інноваційної діяльності технопарків. На думку багатьох експертів, у нашому суспільстві в цілому й особливо серед його правлячої еліти ставлення до технопарків дуже неоднозначне. Це в основному пояснюється вкрай низькою інформованістю наших громадян у питаннях сучасного інноваційного розвитку. Саме тому країна втрачає, без перебільшення, мільярди.

Відділ науки «ДТ» докладно розгляне коло питань, пов’язаних із технопарками, ретельно проаналізує характер претензій до їх діяльності з боку правоохоронних органів. Окремо ми розглянемо проблему: чим відрізняються наші технопарки від закордонних.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво