Погоду в інформаційному суспільстві роблять блоггери - Наука - dt.ua

Погоду в інформаційному суспільстві роблять блоггери

16 вересня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №36, 16 вересня-23 вересня

Смертоносний ураган «Катріна», як відомо, обрушився на Новий Орлеан 29 серпня. На підставі даних метеослужб наказ про евакуацію мер міста Рей Нейджін віддала напередодні...

Смертоносний ураган «Катріна», як відомо, обрушився на Новий Орлеан 29 серпня. На підставі даних метеослужб наказ про евакуацію мер міста Рей Нейджін віддала напередодні. А про необхідність такого кроку ще 26 серпня заявив Брендан Лой, на той момент ще не дуже відомий блоггер зі штату Індіана.

23-річний студент, який вивчає юриспруденцію, називає себе «метеопрофаном», хоча й визнає, що інтерес до погоди, та зокрема до ураганів, виявився в нього ще в хлоп’ячому віці, після того як над США пронісся ураган «Х’юго». Відтоді він став пильно відслідковувати всю інформацію щодо катаклізмів. Хлопець пос-тійно стежить за офіційним веб-сайтом Національного центру завбачення ураганів, розміщає на своєму веб-блозі супутникові знімки, обговорює в Інтернеті намічені тенденції з іншими «метеофанатами». Утім, назвати його веб-сайт серйозним джерелом метеорологічної інформації складно — набагато більше там різноманітних відомостей про успіхи його улюблених футбольних команд (до речі, назва його сайта — irishtrojan.com), політику, тероризм тощо. Однак його попередження про ураган, що наближається, компанія BlogPulse, яка щодня аналізує зміст 15,6 мільйона блогів, виявила, і вже 28 серпня віртуальна творчість Брендана вийшла на 14-те місце за цитованістю серед усіх інформаційних джерел, які мають відношення до урагану. До того ж, доморослий оракул відразу ж сповістив про свій прогноз мера Нового Орлеана, зателефонувавши їй в офіс і попередивши про необхідність термінової евакуації всіх жителів міста.

Нині, у зв’язку з початком занять, своїм сайтом Брендан займається набагато менше. Зате йому на зміну прийшли інші блоггери — саме завдяки їхнім веб-камерам, установленим безпосередньо в зоні лиха, весь світ має можливість своїми очима побачити невідредаговану та неприкрашену правду про те, що саме там відбувається. Наприклад, що мародерством займаються не лише й не стільки чорні, що поліцейські (ті, які не залишили місто, вивозячи на службових машинах свої сім’ї) ведуть боротьбу з бандами не за відновлення порядку, а у своїх власних корисливих інтересах, про приклади мужності, солідарності та організованості серед багатьох постраждалих. Адже невипадково в західній пресі дедалі частіше зустрічається термін «блогосфера», закони проживання в якій ми лишень маємо засвоїти.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво