Науковці знову перетворили тиранозаврів на хижаків - Наука - dt.ua

Науковці знову перетворили тиранозаврів на хижаків

26 січня, 2011, 22:59 Роздрукувати

Науковці отримали докази того, що популярна на сьогодні теорія про те, що тиранозаври були трупоїдами невірна.

 

Тиранозаври населяли Землю до самісінького кінця крейдяного періоду - від 145 до 80 мільйонів років тому. Вони були одними з найбільших і найнебезпечніших хижаків не лише для того часу, а й за всю історію існування планети. Однак у деяких нових працях науковці підтримують гіпотезу, що тиранозаври не полювали самостійно, а харчуватися загиблими раніше тваринами.

На користь своїх припущень автори праць вказували на такі параметри як невеликі очі й не досить розвинені передні кінцівки рептилій. Крім того, було виявлено характерні сліди зубів цього хижака на кістках інших істот.

Також прихильники ідеї «трупоїдів» наводять теоретичні цифри, які показують, що для нормального життя тиранозавру необхідна величезна кількість їжі. Самостійно зловити таку кількість тварин неможливо, а тому вони могли надолужувати цей недолік падлом.

Автори найновішої праці ввели в свої розрахунки не лише безпосередню необхідність у певній кількості їжі для тиранозаврів, але й обов'язкову конкуренцію за їжу в тваринному світі. Виявилося, що за трупи загиблих тварин з тиранозавром боролася величезна кількість дрібних динозаврів, які тільки так і могли підтримувати своє існування. Отже, вижити тиранозаври могли лише полюючи самостійно.

Нещодавно інший колектив авторів надав докази того, що тиранозаври не гребували вживати в їжу своїх родичів - на деяких кістках Tyrannosaurus rex були знайдені сліди, які могли залишити тільки інші тиранозаври. Автори не змогли визначити, коли саме T. rex поїдали один одного - вбиваючи в бійках або ж випадково знаходячи трупи.

 За матеріалами Wired

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >