Науковці досліджують здатність тварин передбачати землетруси - Наука - dt.ua

Науковці досліджують здатність тварин передбачати землетруси

1 грудня, 2011, 14:03 Роздрукувати

Тварини можуть відчувати наближення землетрусу через зміни у хімічному складі ґрунтових вод. Це, на думку вчених, може бути причиною дивної поведінки тварин, пов'язаної з землетрусами.

© aark.portal.isis.org

Фахівці почали досліджувати хімічні зміни перед природним катаклізмом після того, як в 2009 році в італійському місті Аквіла зі ставка зникла ціла колонія жаб - за кілька днів до руйнівного землетрусу.

Тепер науковці намагаються використовувати поведінку тварин для прогнозування землетрусів.

Висновки дослідників опубліковані в журналі International Journal of Environmental Research and Public Health. Вчені описують механізм взаємодії
ґрунтових вод з елементами, які з'являються внаслідок здавлювання гірських порід у земній корі.

Тварини, що живуть у природних водоймах або поруч із ними, дуже чутливі до змін у хімічному складі води, і тому можуть відчувати наближення підземного поштовху за кілька днів до того, як він відбудеться.

Лабораторні досліди показали, що земна кора безпосередньо впливає на хімічний склад води у ставку, де живуть і розмножуються жаби.

Геофізик NASA Фредеманн Фройнд розповів, що, коли скельні породи піддаються великому тиску тектонічних сил, зазвичай незадовго до землетрусу, вони виділяють заряджені частинки.

Заряджені частинки, пояснив доктор Фройнд, досягають поверхні Землі, і, взаємодіючи з молекулами повітря, перетворюють їх на іони.

«Відомо, що позитивно заряджені іони повітря викликають головний біль і нудоту у людей, а також зростання рівня серотоніну, гормону стресу, у крові у тварин», - сказав він. Іони також можуть взаємодіяти з молекулами води, перетворюючи їх на перекис водню.

Подібні хімічні реакції можуть впливати на органічні речовини, розчинені у ґрунтових водах, перетворюючи їх на отруйні суміші, токсичні для тварин, що живуть у воді.

Науковці визнають, що механізм взаємодії дуже складний і потребує ретельної перевірки.

За матеріалами: Би-би-си /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >