НАРОДЖЕННЯ АНТИРЕЧОВИНИ - Наука - dt.ua

НАРОДЖЕННЯ АНТИРЕЧОВИНИ

11 жовтня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №39, 11 жовтня-18 жовтня

Антиречовину, про існування якої тривалий час говорили, отримано. Про це заявила інтернаціональна група вчених, яка працює в CERN і прибрала собі звучне ім’я «Афіна»...

Антиречовину, про існування якої тривалий час говорили, отримано. Про це заявила інтернаціональна група вчених, яка працює в CERN і прибрала собі звучне ім’я «Афіна».

Датчанин Джеффрі Хангст, координатор проекту, повідомив, що зусиллями 39 учених із 10 різних інститутів отримано понад 50 тисяч атомів антиводню. Щоправда, про їх існування експериментатори довідувалися лише в момент їх анігіляції, яка відбувалася при зіткненні з атомами звичайного водню.

Вони були «зібрані» у спеціальній циліндричній камері, оснащеній безліччю детекторів та генераторів магнітних і електричних полів, у яку «запускали» міріади елементарних античастинок і звичайні атоми водню, найпростіші з атомів, що існують у природі. Античастинки були представлені позитронами, а також антипротонами, що мали протилежний заряд і спіном з традиційними протонами. Вчені стверджують, що відбувалося взаємне знищення атомів водню та антиводню. Причому всі характеристики античастинок, що входили до їх складу, за винятком заряду та спіну, мають збігатися до найменших деталей, інакше закони фізики буде збурено до основ.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво