На енергії Землі і Сонця - Наука - dt.ua

На енергії Землі і Сонця

14 січня, 2010, 15:30 Роздрукувати Випуск №1, 14 січня-22 січня

У Національному технічному університеті України «КПІ» відкрився науково-навчальний центр відновлюваних технологій...

У Національному технічному університеті України «КПІ» відкрився науково-навчальний центр відновлюваних технологій. У ньому представлено зразки енергоефективного обладнання, що працює, зокрема, на енергії Землі і Сонця. Відтепер студенти технічних ВНЗ нашої країни отримали прямий доступ до найсучасніших теплотехнічних технологій, що становлять альтернативу традиційним вичерпним видам палива.

Проректор НТУУ «КПІ», професор Геннадій Варламов підкреслив: робота центру створить передумови для вирішення актуальної для нашої країни проблеми: маючи якісну теоретичну підготовку, студенти-теплоенергетики здебільшого позбавлені можливості отримати практичні навики роботи з джерелами поновлюваної енергії. Відтепер така можливість у них є.

— Меншу залежність від постачання газу — ось що забезпечують технології, якнайшвидшому впровадженню яких в Україні слугуватиме наш центр, — сказав Г.Варламов.

Фото: Василь Артюшенко
Фото: Василь Артюшенко
— У період подорожчання традиційних енергоносіїв у країнах Європейського Союзу популярність теплотехніки, яка працює на поновлюваних джерелах енергії, в Європі неухильно зростає: за три останніх роки більш ніж на 12%, — прокоментував генеральний директор «Роберт Бош Україна», повноважний представник групи «Бош» у Росії, Україні, Білорусі та Казахстані Рене Шлєгель. — Україна є частиною загальноєвропейського процесу впровадження технологій, які забезпечують альтернативу газу. Її використання — це гарантія тепла і наявності гарячої води вдома за будь-яких обставин, при найнижчих витратах на енергію.

У центрі представлено передові світові зразки відновлюваної теплотехніки — тепловий насос, сонячні колектори різних типів, твердопаливний котел, а також конденсаційний газовий котел останнього покоління. Всі установки оснащено електронними системами контролю з отриманням інформації на комп’ютері. Практичне знайомство студентів-теплоенергетиків із цією високотехнологічною технікою дасть можливість застосувати отримані навички по закінченні навчання.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво