Місце для неформального спілкування - Наука - dt.ua

Місце для неформального спілкування

16 грудня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №49, 16 грудня-23 грудня

За підсумками конкурсу інтернет-проектів «Нова реальність» сайт «Елементи» зайняв перше місце в номінації «Наука та інновації»...

За підсумками конкурсу інтернет-проектів «Нова реальність» сайт «Елементи» зайняв перше місце в номінації «Наука та інновації». Науково-популярний сайт «Елементи» стартував у квітні 2005 року. З кожним днем ресурс набуває дедалі більшої популярності як серед учених, так і серед людей, які просто цікавляться наукою і питаннями світобудови. За даними на 29 листопада, сайт щодня відвідують близько 2,5 тисячі чоловік.

Місцем неформального спілкування вчених на сайті стали інтернет-щоденники (блоги). Тут обговорюють наукові новини, розповідають про власні дослідження, консультують журналістів, які пишуть на наукові теми, — словом, говорять про все, що може бути цікаво для людей, котрі небайдужі до науки.

На противагу щоденникам загального змісту, поширеним в Інтернеті, на сайті «Елементи» було вирішено надати місце для ведення саме наукових блогів. Щоправда, творці сайта побоювалися, що в результаті спілкування знову зведеться до «розмов про життя», але все вийшло так, як задумували. Автори щоденників — в основному молоді вчені 30—35 років, більшість із них — фізики і математики. Та це не означає, що в блоги пускають тільки вчених із цих галузей науки: на сайті раді будь-яким фахівцям і навіть нефахівцям, а просто людям, які цікавляться наукою. Чимало блоггерів нині працюють за кордоном, і появу в них щоденників легко пояснити: російські вчені за кордоном часто скаржаться на брак спілкування на професійні теми. Наявність щоденника дозволяє знизити гостроту цієї проблеми.

Спілкування в блогах виглядає так: кожний користувач пише у своєму щоденнику про те, що йому цікаво, а власники інших щоденників у коментарях висловлюють свою думку з цього приводу. Так народжуються дискусії, які редакція «Елементів» навіть анонсує на інших сайтах (наприклад, суперечка про науковість або лженауковість програми пошуку позаземних цивілізацій SETI).

Деякі блоггери беруть особисту участь у наповненні змістом й інших розділів сайта. Зокрема, учені з числа авторів щоденників на добровільних засадах у доступній формі відповідають на дитячі запитання про світобудову, які багатьох дорослих ставлять у безвихідь («чому муха не падає зі стелі?», «чому павук не прилипає до свого павутиння?», «чому волосся в’ється?» тощо).

А вчений-фізик Ігор Іванов поставляє на сайт новини фізики, які він знаходить у процесі моніторингу наукових журналів і сайтів за своїм фахом. Відмітна риса цих повідомлень — висвітлення історії питання.

Новинарна стрічка сайта вже заслужила репутацію оригінальної та високопрофесіональної, тому не дивно, що новини з посиланням на «Елементи» можна зустріти на багатьох російськомовних інтернет-ресурсах, включаючи найбільші портали.

З інших розділів сайта можна зазначити розділ юридичної інформації, в якому зібрано всі нормативні документи, що стосуються регулювання наукової діяльності в нашій країні, а також енциклопедію американського вченого та популяризатора науки Джеймса Трефіла «Природа науки: 200 законів світобудови», що перекладена російською мовою спеціально для сайта «Елементи» і розміщені лише тут.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво