Італійські вчені хочуть знаходити наркоторговців за пробами повітря - Наука - dt.ua

Італійські вчені хочуть знаходити наркоторговців за пробами повітря

16 грудня, 2011, 18:29 Роздрукувати

Вчені з Італії пов'язали кількість наркотиків в атмосфері з їх поширеністю в конкретному регіоні. Стаття вчених з'явилася в журналі Science of the Total Environment, а її короткий виклад подає ScienceNOW.

Ще в 2007 році вчені виявили, що проби повітря, взяті в Римі, містять домішки наркотиків (зокрема, кокаїну) в доступній для реєстрації кількості. Максимальна частка наркотиків була зафіксована в зимові місяці і склала 0,1 нанограма на кубічний метр.

Тоді, однак, дослідники сприйняли відкриття просто як цікавий факт. У рамках нової роботи вчені спробували встановити, чи існує взаємозв'язок між концентрацією конкретного наркотику в повітрі і його поширеністю в даному регіоні.

Для цього вчені проаналізували проби, зібрані в 20 контрольних точках у 8 регіонах Італії влітку і в 39 контрольних точках у 14 регіонах взимку (у роботі 2007 року максимальна концентрація була зареєстрована взимку). Після цього вчені перевірили кореляцію (для цього використовувався коефіцієнт Пірсона) між зібраними даними заборонених речовин у повітрі і даними поліції щодо конфіскації наркотиків у цьому регіоні і масштабах їх вживання.

Досліджувані результати показали досить гарну кореляцію. Самі вчені, однак, не поспішають з висновками, підкреслюючи, що отримані ними результати потребують додаткової перевірки. Водночас, якщо такий зв'язок підтвердиться, то це дозволить поліції оцінювати масштаби споживання наркотиків швидко і дешево, не покладаючись на дані інформаторів.

За матеріалами: Лента.ру /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >