ГРАНТіВ СТАЛО БіЛЬШЕ - Наука - dt.ua

ГРАНТіВ СТАЛО БіЛЬШЕ

30 червня, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №26, 30 червня-7 липня

Недавно в Києві пройшов семінар, присвячений результатам конкурсу 1999 року за програмою спільних ...

Недавно в Києві пройшов семінар, присвячений результатам конкурсу 1999 року за програмою спільних наукових проектів, організований Фондом цивільних досліджень і розвитку США (ФДІР) і Міністерством освіти й науки України. Наш тижневик уже розповідав про діяльність ФДІР у нашій країні (див. «ЗН» №13 за 1999 р.), тож видається цікавим дізнатися про результати роботи Фонду за минулий час. Нагадаємо, що ФДІР створено 1995 р. за рішенням Конгресу США й основний напрямок його діяльності — співробітництво в царині науки й техніки з країнами колишнього СРСР. Першою і найбільшою з програм Фонду в Україні є програма спільних наукових проектів українських і американських учених, пріоритетними напрямами якої стали дослідження у сфері природничих, технічних, медико- біологічних і психологічних наук. З 1998 р. почали реалізувати програми «Кроки до ринку», з розвитку малого бізнесу, розробки й маркетингу нових технологій. За словами керівника українського представництва ФДІР Н.Артюховської, на сьогоднішній день кількість програм досягла дев’яти, а загальна кількість грантів — ста п’ятдесятьох. Найбільша програма спільних наукових проектів підтримує близько 400 учених і 40 наукових організацій України. Загальна сума фінансування — 4,5 млн. дол.

Отже, у результаті проведеного торік конкурсу, із поданих Україною 260 проектів відібрано 26. Здавалося б, цифра невелика, проте 1996 р. вона дорівнювала шести. З двадцяти шести переможців п’ятнадцять виявилися киянами, п’ятеро — харків’янами, також було представлено Львів, Севастополь і Ужгород. Теми-призери належали до таких наукових дисциплін, як математика, теоретична та ядерна фізика, астрономія й астрофізика, океанологія, космічні дослідження, фізіологія тощо. Фінансуватимуться проекти протягом 2000-2001 рр. Конкурс планується проводити кожні два роки, але крім цього організовуватимуть різноманітні семінари. Перший із них, присвячений астрономії та математиці, пройде в Києві вже наприкінці літа.

Академік І.Юхновський, визнаючи позитивний вплив подібних фондів на розвиток української науки та підтримку вчених, відзначив і низку проблем, найважливіша з яких — зняття оподатковування з таких організацій. Він висловив надію, що найближчим часом Верховна Рада вирішить це питання.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво