ГМ-культури: переможна хода

Поділитися
Поки науковці та «зелені» виступають із категоричними запереченнями проти комерційного використ...

Поки науковці та «зелені» виступають із категоричними запереченнями проти комерційного використання генетично модифікованих організмів до завершення всебічної перевірки їхньої безпеки, а торгові представники та юристи ведуть нескінченні диспути про відкриття для ГМ-продуктів доступу на ринок, фермери всього світу дедалі охочіше займаються оброблянням ГМ-сортів сої, кукурудзи, рису, бавовни й інших культур. Загальна площа, зайнята ними, торік сягнула 81 млн. гектарів.

Лідером у цій галузі, безумовно, є США, на частку яких припадають 60% усієї площі. Приріст цього показника торік склав там усього лише 11 відсотків, проти 17% в Аргентині, 23 — у Канаді та 66 — у Бразилії. Втім, в останньому разі за точність даних навряд чи хтось зможе поручитися, оскільки в Бразилії, за деякими даними, сої, що не містить чужорідних генів, не залишилося взагалі (аналогічна ситуація, як уже повідомлялося, спостерігається й у Мексиці з кукурудзою).

Особливої уваги заслуговує стрімке розповсюдження ГМ-культур у Європі і країнах третього світу. І йдеться тут вже не стільки про припинення мораторію ЄС на доступ ГМ-продукції на європейський ринок. Іспанія в односторонньому порядку вирішила вирощувати на своїй території ГМ-кукурудзу, і площі, зайняті цією культурою, збільшуються досить швидко. А Румунія, яка сподівається вступити до ЄС 2007 року, віддає явну перевагу ГМ-сої.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі