ГМ-культури: переможна хода - Наука - dt.ua

ГМ-культури: переможна хода

4 лютого, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №4, 4 лютого-11 лютого

Поки науковці та «зелені» виступають із категоричними запереченнями проти комерційного використ...

Поки науковці та «зелені» виступають із категоричними запереченнями проти комерційного використання генетично модифікованих організмів до завершення всебічної перевірки їхньої безпеки, а торгові представники та юристи ведуть нескінченні диспути про відкриття для ГМ-продуктів доступу на ринок, фермери всього світу дедалі охочіше займаються оброблянням ГМ-сортів сої, кукурудзи, рису, бавовни й інших культур. Загальна площа, зайнята ними, торік сягнула 81 млн. гектарів.

Лідером у цій галузі, безумовно, є США, на частку яких припадають 60% усієї площі. Приріст цього показника торік склав там усього лише 11 відсотків, проти 17% в Аргентині, 23 — у Канаді та 66 — у Бразилії. Втім, в останньому разі за точність даних навряд чи хтось зможе поручитися, оскільки в Бразилії, за деякими даними, сої, що не містить чужорідних генів, не залишилося взагалі (аналогічна ситуація, як уже повідомлялося, спостерігається й у Мексиці з кукурудзою).

Особливої уваги заслуговує стрімке розповсюдження ГМ-культур у Європі і країнах третього світу. І йдеться тут вже не стільки про припинення мораторію ЄС на доступ ГМ-продукції на європейський ринок. Іспанія в односторонньому порядку вирішила вирощувати на своїй території ГМ-кукурудзу, і площі, зайняті цією культурою, збільшуються досить швидко. А Румунія, яка сподівається вступити до ЄС 2007 року, віддає явну перевагу ГМ-сої.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >
Вам також буде цікаво