Фізики навчилися рухати предмети без дотику до них - Наука - dt.ua

Фізики навчилися рухати предмети без дотику до них

14 січня, 2011, 11:30 Роздрукувати

Вчені з Австралійського національного університету розробили пристрій, що здатний пересунути частинки скла на значні відстані без дотику до них.

Вчені з Австралійського національного університету розробили пристрій, що здатний пересунути частинки скла на значні відстані без дотику до них.

Це значний прогрес у створенні «оптичного пінцета». До цього вдавалося пересувати таким чином тільки частинки розміром з бактерію, і лише на пару міліметрів, причому у рідині. Об'єкти нинішнього експерименту були у сто разів більшими за мікроорганізми.

Для реалізації «оптичного пінцета» вчені вдалися до допомоги «полого» лазера, тобто лазера з темною, більш холодною серцевиною. Частинки скла, поміщені у неї, утримуються молекулами нагрітого повітря. Потім у серцевину проникає невеликий лазерний пучок і чинить тиск на частки - і вони починають рухатися в потрібному напрямку вздовж променя.

З іншого боку лазерної трубки виходить ще один пучок, за допомогою якого контролювати рух частинок стає дещо простішим.

Експеримент був обмежений довжиною оптичного столу (1,5 метра), але вчені впевнені, що пристрій здатний пересунути частки на десятки метрів.

На думку вчених, технологія має значний практичний потенціал: переміщення небезпечних мікроорганізмів, створення високочутливих мікроскопічних пристроїв тощо.

За матеріалами Компьюленты

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >