Фельдман нагородив стипендіями харківських учених і презентував «Банк ідей» - Наука - dt.ua

Фельдман нагородив стипендіями харківських учених і презентував «Банк ідей»

22 вересня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №36, 22 вересня-29 вересня

У минулі вихідні в Харкові відбулась офіційна церемонія вручення премій і стипендій в галузі науки...

У минулі вихідні в Харкові відбулась офіційна церемонія вручення премій і стипендій в галузі науки. Стипендії було засновано торік народним депутатом України, почесним президентом концерну «АВЕК» Олександром Фельдманом і радою засновників концерну «АВЕК». Стипендіальна програма для вчених покликана підтримувати майбутнє харківської науки і розвивати інтелектуальний потенціал України. Перші стипендії присудили чотирнадцятьом харків’янам, серед яких були вчені, котрі вже відбулися в науці, і ті, хто перебуває лише на початку шляху.

Претенденти на одержання стипендій і премій 2006 року висувалися громадською радою стипендіальної програми. До складу ради ввійшли провідні харківські вчені в галузі природничих наук: доктор хімічних наук, професор Абрам Бланк; член-кореспондент НАНУ Володимир Толок; доктори фізико-математичних наук, професори Юрій Благой, Володимир Малєєв і Віталій Пустовалов; лауреати Державної премії України Володимир Кошкін й Ірина Чупіс.

Кожен із розділів стипендіальної програми засновано на честь одного з видатних харківських учених: фізиків Бориса Вєркіна (стипендія в галузі біофізики), Валеріана Старцева (стипендія в галузі фізичних наук), Кирила Синельникова (стипендія в галузі фізики плазми) і Льва Палатника (стипендія в галузі фізичних наук), математика Олексія Погорєлова (стипендія в галузі математичних наук), хіміків Миколи Комаря (стипендія в галузі аналітичної хімії) і Євгена Хотинського (стипендія в галузі хімічних наук), біолога Василя Юр’єва (стипендія в галузі біології рослин).

Нинішнього року стипендіатами та лауреатами премій стали 16 учених Харківщини.

Як сказав Олександр Фельдман у коментарі «ДТ», наша держава, щоб гідно конкурувати з розвиненими країнами, протягом короткого часу має здійснити якісний організаційний, виробничий, ринковий і фінансовий стрибок. «Основним фундаментом для цього, — заявив народний депутат, — послужить наука. Тому наша стипендіальна програма працює на майбутнє не лише Харкова, а й України в цілому».

Під час урочистої церемонії нагородження Олександр Фельдман оголосив про початок нового проекту, заснованого в рамках концепції регіонального соціального партнерства — «Банк ідей».

«Банк ідей» — це база даних, до якої кожен харків’янин зможе відправити свої ідеї за тематичними напрямами: пам’ятки міста, соціальні інвестиції, бізнес-партнерство. Найкращі проекти після попереднього обговорення громадською радою затверджуватимуть і рекомендуватимуть для подальшої спільної реалізації з обов’язковим зазначенням автора ідеї і преміюванням найбільш талановитих із них. Умови та результати конкурсу опублікують у ЗМІ.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво