ЄВРОПА — ЗА ПРОДУКТОВИЙ СУВЕРЕНІТЕТ

Поділитися
Американські біотехнологічні компанії, котрі доклали титанічні зусилля для усунення перешкод на ...

Американські біотехнологічні компанії, котрі доклали титанічні зусилля для усунення перешкод на шляху просування генетично модифікованих продуктів харчування на європейський ринок, здавалося б, мають радіти — Європейський парламент уже влітку може зняти заборону на них. Правда, лише за умови ретельного маркірування подібної продукції: якщо частка ГМ-інгредієнтів перевищуватиме 0,9 відсотка, це обов’язково повинно вказуватися на її упаковці.

Підготовку до такого розвитку подій багато європейців розпочали вже нині — найшановніші фірми маркірують свій товар, як такий, «що не містить ГМ-продуктів». За законодавством, цей крок зовсім не є обов’язковий. Зате з погляду комерції гарантує різке підвищення попиту.

«Американська культура значно відрізняється від європейської, — коментує ситуацію Лоренцо Консолі, експерт Грінпіс із проблем генної інженерії. — Ми відчуваємо особливий зв’язок між культурою та їжею. До того ж ми не ставимося до науки, як до релігії. Європейським споживачам не досить того, що хтось у білому халаті вийде й авторитетно заявить, що все тут о’кей». А Девід Бірн, керівник комісії ЄС із захисту прав споживачів, узагалі вважає, м’яко кажучи, прохолодне ставлення європейців до ГМ-продуктів прагненням відстояти свій «продуктовий суверенітет». І, судячи з усього, обіцянки відбити ГМ-«атаку» — безпрограшна карта в політичному розкладі кожної з держав Західної Європи. Так, останні вибори в Австрії вельми переконливо продемонстрували неприйняття «франкенфуда», як називає ГМ-продукти більшість європейців. Чимало австрійських адміністраторів прийшли за останній рік до влади, також пообіцявши зробити свої вотчини «зонами, вільними від ГМ-продуктів». Як? Приміром, заборонивши всім державним структурам, включаючи школи й лікарні, купувати відповідну продукцію.

А тут, як завжди, украй вчасно наспів черговий ГМ-скандал у самій Америці. Управління з питань безпеки продуктів харчування й лікарських препаратів США запідозрило, що нащадки генетично модифікованих свиней могли потрапити до торговельної мережі. Причому абсолютно незаконно. Ці свині були створені в Іллінойському університеті й містили чужорідні гени. Одним із них увели гени корів, які посилюють лактацію свиноматок і тим самим стимулюють ріст поросят, а іншим — інсуліноподібний фактор росту, що поліпшує травлення. Деякі свині містили обидва ці гени. Представники управління поцікавилися, куди ж поділися 386 поросят, котрі народилися від цих свиноматок. І з’ясували: всіх їх здали до торговельної мережі. Природно, без жодного необхідного маркірування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі