ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ В УКРАЇНІ: БЕРЕГТИ ПОТРІБНО НЕ ЛИШЕ ЕНЕРГОРЕСУРСИ ГОЛОВНЕ — ЗБЕРЕГТИ ТА ПРИМНОЖИТИ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ!

Поділитися
Єдине, що Україна зробила раніше від Росії після розпаду СРСР, — організувала сучасну систему міжбанківських розрахунків й ухвалила закон «Про енергозбереження»...

Єдине, що Україна зробила раніше від Росії після розпаду СРСР, — організувала сучасну систему міжбанківських розрахунків й ухвалила закон «Про енергозбереження». Стосовно енергозбереження слід визнати: росіяни вчинили мудріше, реалізувавши економічний механізм енергозбереження (до речі, викреслений ще в першому варіанті українського закону «Про енергозбереження»). Це дозволило нашій північній сусідці бодай частково забезпечити роботою свій науковий потенціал.

А що ж у нас? Нині профільний комітет парламенту врешті-решт зайнявся розробкою відповідних законопроектів. Хочеться сподіватися, що в процесі узгодження не викинуть найважливіші стимулюючі положення, бо для енергозбереження, крім «батога», потрібен іще і «пряник», тобто економічний механізм енергозбереження.

Проте вітчизняні вчені, виробничники та бізнесмени не можуть чекати, поки парламентарії «розкочегаряться»... У наш непростий час, якщо хочеш процвітати, не можна сидіти на місці й чекати, поки замовлення, контракти самі зваляться на голову! Тож давайте використаємо той досвід, який вже має Захід і до якого ми так хочемо «прибитися!» Першим кроком у цьому напрямі могла б стати серйозна науково-технічна конференція. Її слід було б провести з урахуванням західних напрацювань, організувавши водночас виставки. Присутність на виставці вчених і фахівців-практиків, по-перше, сприяє поширенню інформації про продукцію передових фірм-виробників (цільова реклама серед фахівців, котрі готують рішення про придбання необхідного устаткування); по-друге, залучає до участі у виставці більшу кількість експонентів і, по-третє, дозволяє підвищити плату за їхню участь у виставці, оскільки гарантовано цільову рекламу.

Із огляду на бідність вітчизняної науки фахівці не повинні платити за участь у конференції та за публікацію доповідей. Тут не можна повторювати помилки останніх років, коли переважно комерційний характер конференцій «відрізав» від них широке коло вчених і спеціалістів-практиків. Це, своєю чергою, не перекривало можливості вільного періодичного спілкування вчених і представників промисловості. Враховуючи відірваність України від традиційних для більшості вчених джерел інформації, які залишилися в колишній метрополії, а також відсутність грошей на користування сучасними інформаційними системами вітчизняні фахівці приречені на поступове відставання, що засвідчило певне скорочення кількості конкурентоспроможних розробок.

Водночас із проведенням конференції на Заході зазвичай проводять кілька семінарів-практикумів за тематикою конференції. Правда, там за все це потрібно платити, причому чимало. Для покриття необхідних витрат в умовах України необхідні спонсори, котрі достатньо освоїли свій бізнес, аби зрозуміти: одночасне проведення конференції та виставки якщо й не надасть змогу цілком покрити всі витрати на конференцію, але істотно підвищить доходи від проведення виставки й дозволить заощадити на рекламі (див. вище). А залучення до організації конференції Національної академії наук України провідних представників вузівської науки та зарубіжних фахівців гарантує високий її рівень. Прикладом такого активного підходу бізнесу (компанія Євроіндекс), наукових кіл (НАН України) й органів державного управління (Мінпромполітики, Держкоменергозбереження та Держкомітет із питань житлово-комунального господарства) до сьогоднішніх реалій є одночасне проведення виставки й науково-технічної конференції.

Сьома міжнародна виставка «Елком Україна — Енергетика. Електротехніка. Електроніка» проходитиме в Києві в новому виставочному комплексі «КиївЕкспоПлаза» 15—18 квітня (вул. Салютна, 2). У рамках виставки 15—16 квітня буде проведено Першу міжнародну науково-практичну конференцію «Енергозбереження в Україні: законодавство, теорія, практика». Водночас із цим пройдуть кілька семінарів з актуальних нині питань енергоаудиту, тарифів, енергозбереження в електроприводі й у системах опалення.

Оргкомітет конференції запрошує вчених і фахівців-практиків до участі в конференції й нагадує, що за це не потрібно платити. Крім неформального спілкування з колегами ви матимете можливість безплатно прорекламувати свої розробки та знайти для них ринок збуту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі