Експерт: Держава не цікавиться досвідом роботи першого українського наукового парку - Наука - dt.ua

Експерт: Держава не цікавиться досвідом роботи першого українського наукового парку

18 січня, 2011, 09:35 Роздрукувати

Держава практично не цікавиться досвідом роботи першого наукового парку країни «Київська політехніка». Про це в інтерв’ю «ДТ. Україна» заявив ректор Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут» академік Михайло Згуровський.

 

«В моделі «потрійної спіралі» Іцковіца головними учасниками інноваційного процесу є держава, яка ресурсно, політично і законодавчо підтримує такі острівці прориву, університети, що стають системоутворюючими елементами інноваційного процесу, та високотехнологічний бізнес, який є головним замовником і провідником високих технологій на ринки», - повідомив академік.

Що ж до наукового парку «Київська політехніка», то, за його словами, активно працюють лише два учасники: університет і виробничий сектор (американські компанії Netkracker, USPolytech, EPAMSystems; «Європейський інститут інноваційних технологій» (Лондон), німецький науковий центр «Євроцентрум»; українські компанії — група DF, «Датагруп», «Технології природи», «ЮАвіа», херсонське підприємство «Судмаш», концерн «Укрпожсервіс», Київське підприємство «Меридіан» та інші).

«Держава ж практично не цікавиться досвідом роботи першого наукового парку країни. А тим часом вона могла б робити замовлення на створення високих технологій для критично важливих сфер: ресурсоенергозбереження, біотехнологій для харчового і аграрного секторів промисловості, інформаційних систем для ефективнішого управління різними ланками суспільства тощо. Така політика забезпечила б зниження високотехнологічного імпорту за цими напрямами», - зазначив М.Згуровський.

Науковий парк «Київська політехніка» при КПІ, створений відповідно до закону України від 22 грудня 2006 року, працює за моделлю «потрійної спіралі». За юридичною формою це корпорація, яка на основі поєднання інтересів учасників згуртувала на сьогодні 55 іноземних та українських високотехнологічних компаній, близько сотні наукових груп і лабораторій КПІ, що створюють для них потік конкурентоспроможних ноу-хау, понад 20 інженерних факультетів, які готують для компаній високоякісний персонал, кілька венчурних та інвестиційних фондів, які, в разі необхідності, виступають інвесторами окремих стартап-проектів.

Детальніше читайте у свіжому номері «ДТ. Україна» в інтерв’ю Сергія Рєзнікова з Михайлом Згуровським.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >