Донецьке ноу-хау

Поділитися
Перспективи промислового використання нових технологій виробництва наноматеріалів пов’язані насамперед із розвитком методів інтенсивної пластичної деформації...

Перспективи промислового використання нових технологій виробництва наноматеріалів пов’язані насамперед із розвитком методів інтенсивної пластичної деформації. На цьому напрямі Україна посідає передові наукові позиції у світі.

У Донецькому фізико-технічному інституті (ДонФТІ) НАН України під керівництвом доктора фізико-математичних наук В.Варюхіна створено принципово нові методи формування нано- і субмікроструктур у чистих металах (алюміній, титан, мідь, залізо, цирконій тощо) та їх сплавах. Метод гвинтової екструзії вперше був запропонований у ДонФТІ НАН України і на цей час визнаний у всьому світі.

Субмікрокристалічні титанові сплави, оброблені таким методом, можуть бути використані на ВАТ «Мотор Січ» як матеріал для лопаток авіаційних двигунів. Чистий субмікрокристалічний титан може використовуватися як біосумісний матеріал у медицині.

Наноструктурні алюмінієві сплави з високими характеристиками міцності і пластичності можуть бути використані у виробництві аерокосмічної та кріогенної техніки. Нові методи пресування можна застосувати для створення пристроїв для магнітної сепарації при збагаченні руди, лабораторної апаратури та ін.

Перспективи і терміни використання зазначених розробок у промислових умовах пов’язані з необхідністю про­веден­ня маркетингових досліджень, створенням високопродуктивного устаткування для реалізації методів інтенсивної пластичної деформації, організацією дослідно-промислового виробництва продукції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі