Через глобальне потепління риби в океанах зменшуються в розмірах - Наука - dt.ua

Через глобальне потепління риби в океанах зменшуються в розмірах

1 жовтня, 2012, 17:49 Роздрукувати

До 2050 року на планеті риби під впливом глобального потепління зменшаться в розмірах приблизно на чверть. Причини скорочення розмірів риби полягають у зменшенні концентрації кисню у воді.

© good-fishing.net

Вчені говорять про виявлення ще одного наслідку глобального потепління. За їхніми словами, під впливом потепління риба в океанах зменшується в розмірах. Дослідники говорять, що відстежують розміри приблизно 600 різних видів риби щорічно протягом вже 11 років і фіксують скорочення розмірів риб.

На підставі побудованої моделі фахівці стверджують, що до 2050 року на планеті риби під впливом глобального потепління скоротяться в розмірах приблизно на чверть.
 
Причини скорочення розмірів риби, за словами вчених, полягають у зменшенні концентрації кисню у воді і його заміщення вуглекислим газом, а також у зниженні кількості їжі. В звіті дослідників говориться, що скорочення розмірів риби - це новий негативний фактор, який надає тиск на екосистему світового океану, причому даний фактор раніше не був врахований в прогнозах.
 
Раніше фахівці говорили, що зміна температури в світовому океані має негативний вплив на репродуктивні здібності ряду риб, а також йшлося про те, що деякі види риб не зможуть перенести глобальне потепління через критичного рівня СО2 у воді, але до цих пір ніхто не прогнозував зменшення розмірів риби в цілому.
 
В Університеті Британської Колумбії, де був складений відповідний звіт, кажуть, що падаючий рівень обсягів кисню в океані неминуче уповільнює метаболізм в організмах морських мешканців і з еволюційної точки зору скорочення розмірів тіла - це вихід із ситуації. Крім того, фахівці підрахували, що при нинішньому рівні глобального потепління середовище проживання всіх риб в світовому океані буде зміщуватися приблизно на 36 кілометрів за десятиліття. Переміщення також позначається на харчових ланцюжках в океані і може мати непередбачувані наслідки.
 
«Скажімо так, зараз ми говоримо про те, що в північних широтах в майбутньому можуть опинитися невеликі тропічні риби, які будуть шукати звичне для свого проживання середовище», - говорить Вільям Чонг, один з авторів дослідження.
 
Грунтуючись на попередніх даних, фахівці говорять, що зменшення розмірів риб спостерігається у всіх океанах, але найбільш сильно воно помітне в Індійському і Атлантичному океанах, що побічно вказує на той фактор, що ці два океани вбирають в себе найбільше парникових газів. !zn
 
Читайте також:
 
 
 
 
За матеріалами: /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >