Будинок майбутнього

Поділитися
У КиївЗНДІЕПі розроблено перспективний експериментальний проект житлового будинку, намічений до реалізації в Оболонському районі м...

У КиївЗНДІЕПі розроблено перспективний експериментальний проект житлового будинку, намічений до реалізації в Оболонському районі м. Києва.

Нові архітектурно-планувальні рішення продиктовані тим, що нинішня тенденція до збільшення поверховості житлових будинків рано чи пізно поступиться місцем природному прагненню людей мати житло, яке найбільше відповідатиме бажанню самої людини. І хоча сформоване міське середовище не залишає надій на можливість будувати в межах великого міста особняків, чотириповерховий або п’ятиповерховий міський будинок можна розглядати як оптимальний об’єкт житлового будівництва.

Ось головні зовнішні обриси будинків, що прийдуть до наших міст у найближчому майбутньому. Такий будинок буде широким. Його точкова структура вимагатиме менших витрат матеріалів, а теплоспоживання під час експлуатації буде мінімальним. Фасад будинку майбутнього не буде порізаним, тому архітектура визначатиметься не лоджіями й балконами, а естетикою великих площин. Тож місто не спотворюватиметься саморобними прибудовами до балконів.

Щоб нижній поверх був привабливішим для мешканців, на ньому будуть квартири із автономним виходом через веранду на вулицю та приквартирну садову ділянку.

Нові інженерні рішення продиктовані усвідомленням уразливості нинішніх систем теплопостачання, прив’язаних до єдиного енергоносія — природного газу. Така прив’язаність криє в собі катастрофічні наслідки не лише тому, що газові промисли знаходяться далеко за межами нашої держави, а головним чином через те, що запаси природного газу в надрах землі швидко вичерпуються, і саме час напрацьовувати реальний досвід альтернативного теплопостачання від поновлюваних джерел енергії.

Тому проект передбачає автономне забезпечення житлового будинку тепловою енергією, вироблюваною тепловим насосом, що використовує низькопотенційну енергію з чотирьох джерел: з атмосфери, витяжного повітря, стоків, що скидаються в побутову каналізацію, та грунту безпосередньо під будинком.

Приймачем теплоти атмосферного повітря стане порожній металевий купол над дахом, що водночас виконує функцію архітектурної деталі будинку. Легка біла паморозь, якою купол покриватиметься в періоди, коли тепловий насос черпатиме енергію з повітря, додасть йому незвичного казкового вигляду.

Для того щоб джерелом теплоти для теплового насоса могло слугувати витяжне повітря, потрібно буде кардинально змінити вентиляційну систему житла, яка поки що спроектована неефективно та нелогічно. В експериментальному будинку вентиляція буде механічною та регульованою, а витяжне повітря, яке видалятиметься вентилятором, віддаватиме тепло тепловому насосу.

Що ж до використання каналізаційних стоків як джерела теплоти, то передбачається роз’єднати систему побутової каналізації таким чином, щоб умовно чисті стоки протікали одним трубопроводом, а фекальні — іншим. Тож, не порушуючи звичайного самопливного руху, можна буде встановити на шляху стоків теплообмінники, за допомогою яких тепло передаватиметься в систему теплопостачання.

Четверта частина необхідного для будинку тепла може бути відібрана в грунту. Для цього в підлозі підвальної частини будинку закладатимуть змійовики, що виконають роль теплоприймальників.

Творці експериментального будинку переконані, що, попри його насиченість нетрадиційними інженерними системами, вартість одного квадратного метра загальної площі в ньому не перевищить звичайного рівня, тоді як витрати мешканців на експлуатацію зменшаться на 25—30% порівняно з нинішніми багатоповерхівками.

Ефективне використання поновлюваних джерел енергії для теплопостачання будинку можливе лише за умови його ретельної теплової ізоляції. Таким чином, успіх проекту визначатиметься комплексним підходом до всіх проблем, які можуть виникнути на складному й поки що маловивченому шляху до житла нового типу — комфортного, гарного та економічного.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі