АВТОРУЧКА З ІНТЕРФЕЙСОМ - Наука - dt.ua

АВТОРУЧКА З ІНТЕРФЕЙСОМ

17 листопада, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №45, 17 листопада-24 листопада

Ще кілька років тому, якщо вам раптом спадало на думку відправити якесь послання електронною поштою, доводилося вдаватися до послуг комп’ютера й модема...

Ще кілька років тому, якщо вам раптом спадало на думку відправити якесь послання електронною поштою, доводилося вдаватися до послуг комп’ютера й модема. Віднедавна в наше (чи не зовсім наше) життя почали поступово входити WebTV і стільникові телефони з Інтернет-доступом. А нині відразу три фірми працюють над проектом, що дозволить відправляти e-mail за допомогою... ручки й паперу.

Ericsson AB, Anoto і Time Manager незалежно одна від одної обіцяють викинути по-дібний товар на прилавки уже в другій половині 2001 року. Зовні така ручка виглядатиме, як стара добра чорнильна канцелярська приналежність. Але поряд з удосконаленим чорнильним картриджем вона міститиме спеціальний процесор для обробки графічної інформації й передавальний устрій, сигнали якого в радіусі дев’яти метрів прийматиме сумісний пристрій (хоч би той же стільниковий телефон чи спеціальний комп’ютерний приймач).

Писати такою ручкою можна і на звичайному папері. А можна і на спеціальному, що розробляють у фірмі Anoto. Зовні такий папір мало чим різниться від традиційного, хіба лиш тонким прошарком сіруватого глянцю. Щоправда, при великому збільшенні можна побачити, що цей глянець являє собою винятково дрібну решітку, котра дозволяє переводити будь-яке зображення в цифрову форму. Це робить спеціальний відеопроцесор, розташований на самісінькому кінчику ручки.

Будь-яке оброблене таким чином повідомлення можна відправити по факсу, роздрукувати за допомогою принтера, переслати електронною поштою, ввести в пам’ять персонального комп’ютера. Схоже, фахівці компанії продумали все, аж до найменших деталей. Невирішеним залишається лише питання ціни. Адже саме від цього чинника й залежить, стане ця чудо-ручка незамінним помічником масового споживача чи залишиться символом технологічної могутності сучасної науки.

Оксана ПРИХОДЬКО за матеріалами зарубіжної преси

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво