Звинувачення "Укроборонпрому" в корупції та розкраданні повинен розділити Кабмін — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Звинувачення "Укроборонпрому" в корупції та розкраданні повинен розділити Кабмін — експерт
І сьогодні більша частина інноваційних проектів в ОПК реалізується ініціативно самими підприємствами на свій страх і ризик без державної підтримки.

Держконцерн "Укроборонпром" і так підпорядковується вищому органу в системі виконавчої влади - Кабінету міністрів України. Саме тому всі обвинувачення "Укроборонпрому" в корупції та розкраданні має розділити з ним саме уряд.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Менделєєв. На його думку, ворожити на кавовій гущі з приводу ефективності чи неефективності діяльності новостворюваного міністерства чи агентства немає сенсу, насамперед тому, що навіть найгарніша назва органу виконавчої влади не гарантує сильного менеджменту.

"В історії України знайдемо чимало таких прикладів. Усі чудово пам'ятають історію ліквідації, відродження й чергової ліквідації Міністерства промислової політики. А коротка історія існування на уламках Мінпромполітики Агентства державного майна, якому були підпорядковані підприємства ОПК? Ще коротша історія функціонування Агентства оборонно-промислового комплексу. Воно було створене як орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовував уряд через міністра промполітики, - зазначає експерт. - Агентство ОПК створили, а підприємства оборонної промисловості підпорядкувати йому забули. Мало того, поклали на цей орган виконавчої влади функцію, фактично, реалізації військово-промислової політики, не поклавши тим часом на жодне міністерство функцію формування цієї ж таки військово-промислової політики. І якою могла, взагалі, бути військово-промислова політика в державі, де сектор безпеки і оборони десятки років фінансували за залишковим принципом!"

Автор вказує, що за всі роки незалежності не профінансовано створення хоч якогось виробництва оборонної продукції! Практично, все, що в Україні створювалося з нових видів озброєнь та військової техніки, фінансувалося з власних коштів підприємств і за рахунок іноземних замовників.

"Хіба секрет, що й сьогодні більшість інноваційних проектів в ОПК реалізують ініціативно самі підприємства на власний страх і ризик, без державної підтримки, а потім розробники проходять сім кіл пекла у військових чиновників, пропонуючи армії вже майже готові зразки виробів військового призначення? Чи треба говорити, що навіть тих коштів, які сьогодні спрямовує уряд на реалізацію програм зі створення окремих видів виробництва озброєнь, бойової техніки, ракетного озброєння, боєприпасів та спеціальної хімії, вкрай недостатньо. Більшість цих проектів - точкові і, найголовніше, не вирішують основного завдання - формування можливості адекватно відповісти на загрозу з боку північного сусіда. Саме це завдання й має стати основним при створенні міністерства оборонної промисловості", - підкреслює експерт.

Детальніше про можливу ліквідацію "Укроборонпрому" і реформування оборонно-промислового комплексу читайте у статті Дмитра Менделєєва "Оборонпром: операція "ліквідація" або епоха відродження..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі