Звільнили… - Політика - dt.ua

Звільнили…

10 червня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №22, 10 червня-17 червня

У керівництві Одеської області вакантне місце. Звільнено заступника губернатора Миколу Бондаренка, якого призначили на цю посаду за рекомендацією Президента країни понад три місяці тому...

У керівництві Одеської області вакантне місце. Звільнено заступника губернатора Миколу Бондаренка, якого призначили на цю посаду за рекомендацією Президента країни понад три місяці тому. Звільнено чиновника, який відповідав в області за кадрові призначення та мав повноваження більші, ніж сам губернатор. Звільнено людину, яка мала кілька судимостей, обвинувачувалася в розкраданнях державного майна в особливо великих розмірах і була прислана господарювати в одну з багатих на фінансові потоки областей відразу після закінчення строку вироку суду.

Після того, як широкому загалу (стаття в «ДТ» №17 (544) стало відомо про чорні плями в біографії Бондаренка, він ще місяць продовжував керувати дуже відповідальною ділянкою ввіреної йому території. На нього замикалися питання морегосподарського, транспортного й паливно-енергетичного комплексів. Це майже 70% потенціалу області. Бондаренко курирував ще й правоохоронні органи. Таке було в Одеській області лише при Боделані-губернаторі.

Бондаренко часто посилався на Президента країни, із яким він нібито постійно спілкується, доповідає, погоджує.

І от 1 червня Бондаренко написав заяву з проханням про звільнення. Губернатор області Василь Цушко цього самого дня із полегшенням задовольнив його прохання. Зрозуміло, що не за власним велінням серця Микола Михайлович залишив посаду, яка давала великі можливості не лише для польоту думки, а й дій. А діяти Бондаренко вмів. За однією з версій саме його широка хватка й стала головною причиною відставки. Чи йшли його дії в розріз із національною безпекою, цього ми сказати не можемо. Та, кажуть, главу відомства, який стоїть на їх варті, вони насторожили найбільше. Кажуть, що саме невдоволення Петра Порошенка зіграло в справі відставки вирішальну роль.

Проте хочеться вірити, що звільнення Бондаренка — це виправлення самим Президентом допущених кадрових помилок, про що Ющенко неодноразово говорив прилюдно. Хочеться вірити, що Віктор Ющенко, якому генерал Москаль надав офіційні документи щодо судимостей віце-губернатора, відразу зробив відповідні висновки.

Поголос, однак, розносить коридорами влади зовсім інше. Бондаренко нібито не прибрали, а забрали до Києва, на підвищення, і тепер він керуватиме всім морегосподарським комплексом країни. Чи це так? Поки відомо, що на посаду директора Держдепартаменту морського й річкового транспорту України претендує кілька людей, і наказу про нове призначення немає.

Хто займе місце Бондаренка? Чи буде це фахівець, який мислить по-державному, чи чиясь людина — Ющенка, Порошенка, Цушка?

Серед можливих претендентів згадують лише одне прізвище. І чиє ви думаєте? Знову-таки земляка Ющенка, колишнього військового Миколи Сердюка, якого мер Одеси Едуард Гурвіц нещодавно поставив керувати Київським районом міста. Як кажуть, без коментарів.

Кадрові питання як у самій Одесі, так і області, як і раніше, залишаються темою дня. Факти та чутки про звільнення і нові призначення схожі на інформації з поля бою. А факти з біографій новоспечених чиновників — на добуті трофеї. Приміром, депутати Ананьївської райради направили офіційний запит до правоохоронних органів, щоб перевірити інформацію про судимість нового глави району Володимира Сєдова: чи сидів він шість років і за що? Сам же Сєдов даний факт заперечує. А приміром, начальник департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом і оборотом підакцизних товарів в Одеській області, депутат Хмельницької облради, колишній заступник губернатора Хмельницької області Віктор Семенчук перебуває в даний момент, як пише місцева преса Хмельниччини, під слідством, і справа його готова до передачі в суд. Сам же Семенчук автору цих рядків підтвердив, що таке було. «Та нині це в минулому», — запевнив він.

Подібні факти спливатимуть доти, доки люди пам’ятатимуть слова Президента країни Ющенка про те, що до управління країною мають прийти чесні, порядні та професіональні люди, а ті, хто заплямував себе непорядними справами, — піти. Тому що вірять: про те, що відбувається на місцях із кадрами, — нагорі не знають. Поки що вірять.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >
Вам також буде цікаво