Згідно з Договором між Україною і РФ Азовське море розмежовується лінією державного кордону — дипломат - Політика - dt.ua

Згідно з Договором між Україною і РФ Азовське море розмежовується лінією державного кордону — дипломат

16 вересня, 2018, 10:42 Роздрукувати

Кордон проходить по серединній лінії.

Оцінюючи правовий статус Азовського моря, потрібно виходити з цілісного розуміння та тлумачення основних положень Договору між Україною і РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки від 24 грудня 2003 р. Так, стаття 1 встановлює не тільки те, що Азовське море і Керченська протока історично є внутрішніми водами України і РФ, але і те, що Азовське море розмежовується лінією державного кордону.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Леонід Осаволюк, представник України з договірно-правового оформлення державного кордону України (2011-2016), Надзвичайний і Повноважний Посланник України. Таким чином, на його думку, Азовське море складається окремо з внутрішніх вод України і окремо з внутрішніх вод Російської Федерації, які розмежовується лінією державного кордону.

"Це повністю і однозначно спростовує твердження не тільки російських посадових осіб, але і, на жаль, деяких українських, про те, що Азов — це "внутрішні води двох держав", — зазначає автор. Крім того, в Договорі закономірно є положення про те, що лінія державного кордону в Азовському морі визначається двосторонньою угодою.

"Часто цим положенням спекулюють, адже таку угоду нам не вдалося укласти до 2014 р. А тепер, напевно, не вдасться ніколи. Але врегулюванню подібних ситуацій допомагає міжнародне морське право. Стаття 15 Конвенції ООН по морському праву 1982 р., сторонами якої є і Україна, і РФ, встановлює, що до тих пір, поки не укладено двосторонню угоду, жодна з держав не має права поширювати своє територіальне море за серединну лінію. Але має таке право до серединної лінії!" — підкреслює експерт.

За його словами, серединна лінія є і визначена в строгій відповідності з нормами міжнародного морського права обома сторонами — Україною і РФ. Визначена, завізована уповноваженими особами та зафіксована у відповідному двосторонньому Протоколі.

Детальніше про протистояння захопленню Росією акваторії Азова читайте в матеріалі Леоніда Осаволюка "Облога Азова" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №6, 16 лютого-22 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >