Згадка про Волинську трагедію у спільній декларації Дуди та Порошенка малоймовірна - думка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Згадка про Волинську трагедію у спільній декларації Дуди та Порошенка малоймовірна - думка Декларація повинна перекрити негатив в українсько-польських відносинах © Официальный твиттер президента Украины Петра Порошенко
Ні українське зовнішньополітичне відомство, ні адміністрація президента не зацікавлені в загостренні українсько-польських відносин і посиленні кризи.

Малоймовірно, що у спільній декларації Анджея Дуди і Петра Порошенка, яку вони збираються прийняти під час візиту президента Польщі до Києва у День незалежності, буде згадано Волинську трагедію.

Про це пише в своїй статті Володимир Кравченко, оглядач відділу міжнародної політики DT.UA.

Читайте також: Москва збирається розірвати дипломатичні відносини з Києвом "у відповідь за Крим" - газета


Він зазначає, що ця декларація повинна перекрити негатив в українсько-польських відносинах, що з'явився після рішення польського парламенту щодо Волинської трагедії.

"Представники польської виконавчої влади постійно відмежовуються від рішення свого законодавчого органу, звертаючи увагу Києва на те, що до цього рішення парламенту жодного відношення не мають ні президент, ні уряд. Позиція виглядає трохи дивно, враховуючи те, що партія "Право і справедливість", яка має більшість у Національній асамблеї, сформувала однопартійний уряд, а глава держави - представник цієї політичної сили", - йдеться в статті.

На думку Кравченка, "притягнуті за вуха" пояснення Варшави більш ніж влаштовують офіційний Київ.

"Одним із перших публічно відреагував на постанову польського парламенту український президент. Висловивши жаль щодо цього рішення та спрогнозувавши наступні політичні спекуляції, глава української держави традиційно закликав Польщу до взаємного прощення та продовження роботи над спільною оцінкою трагічних подій. А в українському МЗС, де, в свою чергу, також висловили жаль, очікують, що українські депутати дадуть адекватну відповідь на заяву польських колег", - зазначає автор.

"По суті, цим публічна реакція офіційного Києва й обмежилася. Ані українське зовнішньополітичне відомство, ані адміністрація президента не зацікавлені в загостренні україно-польських відносин і наростанні кризи: у нашої країни не так уже й багато союзників у Європі та світі в умовах російської агресії, що не припиняється. Слабкість позиції змушує українську владу закривати очі на дії союзника, які не можна назвати дружніми", - йдеться в статті.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда 24 серпня відвідає Київ, де візьме участь у святкуванні Дня незалежності України.

Міністр канцелярії президента Польщі з іноземним питань Кшиштоф Щерський повідомив, що з нагоди 25-річчя незалежності України буде спільна політична декларація польського і українського президентів. У декларації буде йти мова про українську незалежність і польський внесок у неї.

Детальніше про відносини між Україною і Польщею читайте в статті Володимира Кравченка "Бої за історію" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі