Президент підписав закони щодо середньострокового планування розвитку та утримання доріг - Політика - dt.ua

Зеленський затвердив закони про середньострокове планування розвитку та утримання доріг

3 грудня, 11:32 Роздрукувати

Один із підписаних законів передбачає зміни до Бюджетного кодексу.

Підписані Зеленським закони ухвалили в листопаді © Gazeta Wyborcza

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №1041 "Про внесення змін до Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" щодо запровадження середньострокового планування розвитку та утримання автомобільних доріг загального користування", повідомила пресслужба Офісу голови держави.

"Документ скасовує погодження з комітетом Верховної Ради з питань бюджету переліків об'єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг", -  зазначили в ОП.

Тепер Державну цільову економічну програму розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на визначений період затверджуватиме Кабінет міністрів. Також  економічній програмі має бути перелік доріг, які планують будувати, реконструювати або проводити на них капітальний чи поточний середній ремонт. В документі необхідно вказувати обсяги і джерела фінансування таких шляхів у розрізі балансоутримувачів. Цільову економічну програму Кабмін затверджуватиме щорічно.

Документ також передбачає субвенції з держбюджету, які надаватимуться місцевим бюджетам на фінансування, проектно-вишукувальних, науково-дослідних робіт, функціонування інформаційно-аналітичних систем, паспортизації технічного нагляду, обстеження стану доріг, зокрема залучення інженера-консультанта.

Окрім того, Зеленський затвердив закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг".

"Цей документ вводить у Бюджетний кодекс поняття середньострокового зобов'язання за типовими договорами на будівництво, реконструкцію, ремонти та експлуатаційне утримання автомобільних доріг", - зазначили в Офісі президента.

Згідно із законом, розпорядники бюджетних коштів мають право брати зобов'язання щодо фактичних надходжень спеціального фонду в межах граничних показників видатків, передбачених законом, та прогнозних показників, визначених у Бюджетній декларації на середньостроковий період.

"Ці закони впроваджують нові підходи до середньострокового планування будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення, розширюють можливості регіонів щодо використання коштів територіальних дорожніх фондів і субвенції з державного бюджету", - підсумували в ОП.

Обидва закони Верховна Рада ухвалила 12 листопада 2019 року.

Читайте також: В Україні за наступні 3-5 років повинні з'явитися "якісні дороги" — Гончарук

Нагадаємо, упродовж січня-вересня з коштів, виділених на ремонт українських доріг, не використано понад 6 млрд гривень. Про це повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан за результатами аналізу виконання закону про державний бюджет на 2019 рік.

22 листопада прем'єр-міністр Олексій Гончарук під час візиту до Лондона підписав із Європейським інвестиційним банком і Європейським банком реконструкції та розвитку два документи на загальну суму 900 млн євро. Кошти призначаються для фінансування ремонту та будівництва доріг в Україні.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >