Зеленський вніс у Раду проект закону про відповідальність за незаконне збагачення

Поділитися
Зеленський вніс у Раду проект закону про відповідальність за незаконне збагачення Зеленський запропонував конфісковувати в посадовцв незаконно придбане майно без винесення обвинувального вироку за корупцію © pixabay.com
Президентський законопроект передбачає спецконфіскацию майна посадових осіб у цивільному порядку без обвинувального вироку.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект про введення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення і конфіскацію активів, здобутих незаконним шляхом. Автором проекту закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про конфіскацію незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за придбання таких активів" від 3 червня вказаний президент Володимир Зеленський.

Текст законопроекту на офіційному сайті парламенту поки що відсутній, в якості профільного комітету вказано комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

У прес-службі Адміністрації президента повідомили, що законопроект передбачає запровадження механізму спеціальної конфіскації незаконно придбаних активів на суму понад 900 тисяч гривень – за рішенням суду в цивільному порядку без винесення обвинувального вироку. На Банковій зазначили, що громадянська конфіскація допускається Директивою ЄС 2014/42/EU і застосовується у Великій Британії, США, Австралії, Канаді, Швейцарії та деяких інших державах.

Розгляд проваджень про незаконне збагачення, незаконне походження активів і їх відчуження на користь держави пропонується віднести до юрисдикції Вищого антикорупційного суду. У АП наголосили, що президентський законопроект принципово відрізняється від уже зареєстрованих у парламенті проектів, а предмет його регулювання значно ширший.

Нагадаємо, 28 травня після зустрічі Зеленського з місією Міжнародного валютного фонду секретар РНБО Олександ Данилюк анонсував реєстрацію президентського законопроекту про незаконне збагачення. Незадовго до цього представник президента в Раді Руслан Стефанчук повідомляв про відмову Зеленського співпрацювати з парламентом і вносити які-небудь законопроекти до виборів через "недоговороздатність депутатів".

Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення 26 лютого, визнавши статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.

28 лютого президент Петро Порошенко направив до Ради як невідкладний законопроект про введення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Крім президентського, в парламенті зареєстровані ще 10 депутатських законопроектів.

Подання до КСУ щодо конституційності статті про незаконне збагачення 12 грудня 2017 року подали 59 народних депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії Олега Ляшка". "Опозиційного блоку" та груп "Відродження" і "Воля народу". Їх інтереси в суді представляв депутат від "Народного фронту" Павло Пинзеник.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили в 2015 році в рамках виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включено в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

У ЄС висловили стурбованість, у зв'язку зі скасуванням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а експерти антикорупційної ініціативи EUACI розкритикували рішення КСУ та його мотиваційну частину.

У НАБУ констатували, що змушені закрити 65 кримінальних проваджень за статтею про незаконне збагачення. Повідомлення про підозру за ст. 368-2 вручені екс-керівнику ДФС Мирославу Продану першому заступнику голови СБУ Павлу Демчині, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-співробітнику ГПУ Дмитру Сусу, екс-прокурору сил АТО Костянтину Кулику, голові Держаудиту Лідії Гавриловій. Також зареєстровано кримінальні провадження щодо народних депутатів Вадима Рабіновича, Олега Ляшка, Євгена Дейдея, Максима Полякова та інших парламентарів і посадовців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі