Зеленський виключив можливість прямих переговорів із бойовиками "ДНР" і "ЛНР"

Поділитися
Зеленський виключив можливість прямих переговорів із бойовиками "ДНР" і "ЛНР" Зеленський запропонував залучити переселенців до роботи ТКГ у Мінську
Президент України підтвердив бажання оновити склад "представників Донбасу" в Тристоронньої контактній групі.

Президент України Володимир Зеленський вказав на неможливість ведення прямих переговорів з бойовиками російсько-окупаційних формувань ОРДЛО. Він зазначив, що українська держава не вело прямих переговорів з угрупованнями "ДНР" і "ЛНР" і не збирається робити цього надалі.

"Україна не розмовляє з бойовиками. Але ми з вами повинні розуміти, як відбуваються п'ять років усі ці розмови в Тристоронній контактній групі. Там присутня Україна, Росія, ОБСЄ і представники тимчасово окупованих територій. Тобто вони там є. Безпосередньо президент з ними не говорить, і не говоритиме, це зрозуміло", - заявив президент в ефірі телеканалу "Україна" увечері в п'ятницю, 6 грудня.

Зеленський також озвучив ідею розширення представництва українського Донбасу в Тристоронній контактній групі. На думку глави держави, те, що від імені окупованих районів Донецької та Луганської областей у Мінську говорять виключно представники угруповань "ДНР" і "ЛНР", несправедливо. Він підкреслив, що в ОРДЛО мешкає багато людей, і не всі вони дотримуються антиукраїнських і сепаратистських поглядів.

"Багато людей, які перетинають КПВВ, я ними спілкувався, вони просять, я з ними зустрічався в Станиці Луганській, у Золотому. Вони хочуть припинення війни, вони кажуть, ми не хочемо в Росію, ми – українці, ми хочемо бути в Україні. З цими людьми ми повинні розмовляти, обов'язково", - зауважив Зеленський.

Він також заявив про необхідність включити до ТКГ представників тимчасово переміщених осіб, які залишили окупований Донбас і живуть у різних регіонах України.

"Якщо вони (Росія – Ред.) кажуть, що розмовляйте з мешканцями окупованих територій, ви не знаєте, що їм потрібно, так усе дуже просто – давайте розмовляти з усіма. Нехай громадяни, які переїхали, теж приїдуть до Мінська, сядуть за стіл і скажуть, чому вони переїхали", - озвучив свою позицію президент України.

Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції.

Голова МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що робочий варіант комюніке затвердили на початку вересня. За підсумками саміту лідери чотирьох країн повинні дати позитивну оцінку розведення військ на трьох ділянках та обміну утримуваними особами, а також схвалити продовження роботи в цих напрямках. Про зміну положень або черговості пунктів Мінських домовленостей не йдеться.

Також Пристайко запевнив, що Зеленський не піде на поступки з ключових питань, що стосуються суверенітету і національної безпеки. До таких "червоних ліній" голова МЗС відніс внесення змін до Конституції, відмову від євроатлантичної інтеграції, проведення виборів в ОРДЛО в умовах окупації і відсутності контролю над кордоном і прямі переговори з бойовиками "ДНР" і "ЛНР".

Детальніше про підготовку паризького саміту нормандської четвірки читайте у статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі