Зеленський пояснив вимогу призначити інавгурацію на 19 травня загрозою "вакууму влади"

Поділитися
Зеленський пояснив вимогу призначити інавгурацію на 19 травня загрозою "вакууму влади" Зеленському не терпиться почати працювати з депутатами © Михайло Палінчак
Новообраний президент відправив лист Парубія з пропозицією дати прийняття присяги глави держави.

Новообраний президент України Володимир Зеленський наполягає на проведенні інавгурації 19 травня, аргументуючи свою позицію необхідністю не допустити "вакууму влади".

"В умовах зовнішньої агресії для нашої країни надзвичайно важливо уникнути "вакууму влади" та забезпечити якнайшвидше набуття повноважень новообраним президентом України", - йдеться в листі, адресованому спікеру Верховної Ради Андрієві Парубію, опублікованому на офіційній сторінці Зеленського у Facebook ввечері в суботу, 4 травня.

Зеленський також підкреслив, що визначеність з датою "вкрай важлива і для народу України, і для іноземних гостей, які вже висловили бажання прибути на урочистості".

"Вважаю, що інавгурація має відбутися 19 травня. Саме на цій даті я наполягав і на сьогоднішній зустрічі з головами парламентських фракцій... Сподіваюся, що народні депутати підтримають наші пропозиції на своєму засіданні 14 травня, адже нам потрібно працювати. У тому числі і з парламентом", - підсумував майбутній глава держави.

21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента України. За підсумками обробки 100% протоколів, за Володимира Зеленського проголосували понад 73% виборців, за Петра Порошенка – майже 24,5%. Явка на виборах склала 62,8%, на виборчі дільниці прийшли майже 18,5 млн українців.

30 квітня ЦВК оголосила офіційні результати голосування. Інавгурація Володимира Зеленського, згідно з чинним законодавством, має відбутися не пізніше 3 червня.

На зустрічі з керівництвом Верховної Ради і представниками фракцій 4 травня Зеленський заявив, що наполягає на інавгурації 19 травня. У Раді пообіцяли узгодити дату до 14 травня – початку наступного пленарного тижня.

25 квітня Володимир Зеленський записав відеозвернення, в якому звинуватив ЦВК у затягування оголошення результатів виборів, щоб інаугурація нового президента відбулася після 27 травня, і він не зміг розпустити парламент.

Як пише заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін, команда Володимира Зеленського у разі його перемоги на виборах президента розглядає варіанти розпуску Верховної Ради і шантажу депутатів для примусу до співпраці. Рішення про дострокове припинення повноважень парламенту може бути прийнято з допомогою Окружного адмінсуду Києва, який у березні вже вимагав від ВР документального підтвердження існування коаліції.

Детальніше про "дорожню карту" Володимира Зеленського та плани його команди читайте в матеріалі Олександра Леменова "100 днів Зеленського" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі