Зеленський повернув Раді Виборчий кодекс зі своїми пропозиціями

Поділитися
Зеленський повернув Раді Виборчий кодекс зі своїми пропозиціями Зеленський заявив, що положення Кодексу не відповідають Конституції © Сайт президента України
Пропозиції під час розгляду на засіданні Ради доповідатиме Стефанчук.

Президент Володимир Зеленський повернув зі своїми пропозиціями Виборчий кодекс для повторного розгляду народними депутатами. Відповідна інформація вказана на вебпорталі Верховної Ради.

У поданні президента йдеться, що доповідатиме пропозиції під час розгляду Виборчого кодексу на пленарному засіданні Ради його представник в парламенті Руслан Стефанчук.

"Кодекс, що надійшов на підпис, містить положення, які не відповідають Конституції України, не враховують останні позитивні зміни у виборчому законодавстві, спрямовані на його вдосконалення, не узгоджуються із законодавчими актами, які є базовими у відповідній сфері, не забезпечують належної регламентації та організації виборчого процесу, ефективного контролю за здійсненням виборчих процедур", - сказано в тексті пропозицій.

Зокрема, вказується, що Кодексом декларується модель виборчої системи, спрямованої на скасування мажоритарної складової виборів і запровадження пропорційної виборчої системи із відкритими регіональними списками. Однак аналіз положень Кодексу, якими визначається порядок застосування виборчої квоти, розподілу депутатських мандатів і визначення обраних кандидатів у виборчому регіоні та в загальнодержавному виборчому окрузі, дає підстави для висновку про "фактичне збереження складової, характерної для пропорційної виборчої системи із закритими списками".

Як повідомлялося, 11 липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому проект Виборчого кодексу, який передбачає пропорційну систему виборів до парламенту за відкритими списками. За відповідний законопроект №3112-1 проголосували 230 народних депутатів. Закон набуває чинності 1 грудня 2023 року.

Проект кодексу в першому читанні депутати підтримали ще в листопаді 2017 року. У червні поточного року вони приступили до розгляду його у другому читанні і завершили через місяць.

Спікер Верховної Ради восьмого скликання Андрій Парубій 27 серпня підписав Виборчий кодекс.

В Україні передбачається створення 27 виборчих округів. На з'їзді партії повинні затвердити загальнонаціональний список. Він ділитиметься на 27 або менше регіональних списків, у кожному повинно бути не менше п'яти кандидатів. У партії буде єдиний список і регіональні списки. Черговість кандидатів визначатимуть на з'їзді. Виборець у відповідні віконця писатиме номер партії і за бажанням номер кандидата від партії, за яку голосує. Якщо виборець нікого з кандидатів не вкаже, це означає, що він згоден із тим порядком кандидатів в його регіоні, який склала партія.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі