Зеленський попросив поради у церковників щодо нормандського саміту

Фото
Поділитися
Представники церков підтримують ініціативи Зеленського щодо нормалізації діалогу.

Президент Володимир Зеленський напередодні саміту в нормандської форматі зустрівся з представниками церков і релігійних організацій України. Про це інформує прес-центр Зеленського.

Глава держави подякував за спільне звернення ієрархів до жителів тимчасово окупованих територій, а також за роботу, яку проводять святі отці для українців. У зв'язку з переговорами лідерів країн Нормандського формату Президент закликав підтримати мирні ініціативи української сторони.

"Ми - різні, у нас різні конфесії, церкви, мечеті, синагоги тощо. І це нормально, тому що у нас велика, дуже красива, іноді важко, але наша улюблена країна. Вірю в вас", - зазначив Володимир Зеленський.

Президент підкреслив, що через три роки блокування зустрічі "Нормандської четвірки" з'явилася можливість почати діалог.

Глава держави підкреслив, що йому важливо почути поради. "Тоді буду відчувати, що всі ми разом", - сказав він.

Представники церков і релігійних організацій наголосили, що моляться за мир в Україні, і побажали Президенту сили, терпіння та Божого благословення на переговорах лідерів країн - учасниць Нормандського формату.

Митрополит Української православної церкви Онуфрій підтримав мирні ініціативи. "Життя людини нічим не може бути виправдане або викуплено. Воно дороге у всьому світі. Те, що ви почали цю місію миротворчості, - ми вам за це вдячні і розуміємо, що це складний процес. Але його треба було почати процес не може мати успіху, якщо хтось його не почне, - зазначив Митрополит УПЦ. За його словами, питання необхідно вирішувати шляхом діалогу.

Предстоятель Православної церкви, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній зазначив: "Церкви мають великий потенціал, який потрібно використовувати в тих мирних ініціативах, які ви зараз демонструєте по завершенню цієї страшної війни. Ми молимося за мир - за справедливий мир в Україні".

Предстоятель ПЦУ зазначив, що багато подорожує України і спілкується з людьми. "Вони іноді не розуміють, їм треба більше доносити інформацію, переконувати. Церкви можуть виконувати цю місію - доносити правдиву інформацію. Наприклад, часто запитують - як ви ставитеся до ринку землі, до врегулювання ситуації в Донбасі т. д.", - розповів Митрополит Епіфаній.

Предстоятель ПЦУ також звернувся з проханням сприяти у вирішенні питань переслідування парафіян та судових рішень з храмів в окупованому Криму та на Донбасі.

Верховний архиєпископ Києво-Галицький, Глава Української греко-католицької церкви Святослав зазначив, що зараз Україна є демократичною державою, де всі відчувають себе вільно - незалежно від віросповідання, і релігійна спільнота дорожить таким положенням справ.

"Хочу побажати вам сили Мойсея, який міг сказати фараона "Let my people go". Тому що ніхто так не зацікавлений, щоб настав мир в Україні, як самі українці. Росія має свої інтереси, багаті країни заходу мають свої інтереси. Ми не можемо в тих переговорах відступитися від свого бажання бути вільною, незалежною державою, обрала свій шлях розвитку. Ми гідні того, щоб інші народи, наші сусіди поважали наш вибір", - наголосив предстоятель УГКЦ. Він побажав Президентові мудрості і запевнив у підтримці в роботі на благо українців.

Раніше президент Зеленський озвучив очікування від саміту нормандської четвірки.

Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав "нормандського" саміту 9 грудня в столиці Франції.

Глава МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що робочий варіант комюніке затвердили на початку вересня. За підсумками саміту лідери чотирьох країн повинні дати позитивну оцінку розведення військ на трьох ділянках та обміну утримуваними особами, а також схвалити продовження роботи в цих напрямках. Про зміну положень або черговості пунктів Мінських домовленостей мова не йде.

Детальніше про підготовку паризького саміту нормандської четвірки читайте у статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі