Зеленський оцінив рівень антисемітизму в Україні

Поділитися
Зеленський оцінив рівень антисемітизму в Україні Зеленський нагадав про своє єврейське походження, що не завадило йому стати президентом України
Президент України заявив, що він пишається низьким рівнем антисемітизму в країні.

Президент України в ході бесіди з ізраїльськими журналістами констатував, що в Україні низький рівень антисемітизму, а також нагадав про своє єврейське походження.

"У нас є дуже цікава статистична інформація, яка буде дуже цікава для Ізраїлю. У 2018 році був опублікований опитування Pew Research Center, в якому оцінювався рівень антисемітизму в Європі. І найнижчий рівень антисемітизму в Україні", - заявив Зеленський в інтерв'ю The Times of Israel, опублікованому в неділю, 19 січня.

"Ми дуже пишаємося тим, що у нас такий низький рівень антисемітизму", - додав він.

Журналіст Давид Горовіц, звертаючись до Зеленського, розповів, як нещодавно відвідав дві київські синагоги і був здивований, що охорони там "менше, ніж будь-де у світі". А також поділився враженнями від спілкування з молодими українцями єврейського походження, які пояснили йому, що "тут немає антисемітизму".

"Це правда. І ви знаєте, у мене самого єврейська кров. І я президент", - сказав йому у відповідь Зеленський.

Говорячи про своє етнічне походження, президент України підкреслив, що в Україні "це нікого не хвилює", і "ніхто його про це не питає".

"Звичайно, в Україні, як і де завгодно в світі, є люди, які не бачать нічого, крім своєї нації... Звичайно, у нас є відсоток радикальних людей, але він дуже маленький", - зауважив Зеленський.

Президент України повідомив, що у нього є родичі в Ізраїлі, які емігрували в 1990-х роках, і сам він неодноразово бував у цій країні.

"У мене там... тітка моєї мами і її родичі... Я був в Ізраїлі багато разів. Для зустрічей, ділових зустрічей, телевізійних зустрічей та концертів – у попередньому житті", - розповів Зеленський.

За словами президента, він виріс у "звичайній радянській єврейській сім'ї", яка не була релігійною, як і більшість "єврейських сімей у Радянському Союзі".

Як повідомлялося, згідно з дослідженням американського Pew Research Center, рівень побутового антисемітизму в Україні найнижчий у Східній Європі.

У 2018 році Виконком Всесвітнього єврейського конгресу під час щорічного засідання проголосував за резолюцію щодо зростанню антисемітського насильства. Перед голосуванням Україну виключили зі списку країн, де зростає антисемітське насильство.

Проте в січні 2020 року

Польщі Бартош Ціхоцький і посол Ізраїлю Джоель Ліон виступили зі спільною заявою, в якій засудили вшанування лідерів "ОУН" Степана Бандери і Андрія Мельника, безпідставно звинувативши їх у причетності до вбивств євреїв нацистами в роки Другої світової війни.

У зв'язку з цією заявою польського посла викликали до МЗС України. У відповідь на закиди ізраїльської сторони у МЗС заявили, що Україна категорично засуджує будь-які прояви антисемітизму і на державному рівні вшановує пам'ять жертв Голокосту. А також не має наміру відмовлятися від данини поваги борцям за українську Незалежність, імена яких були очорнені радянською пропагандою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі