Зеленський повідомив, що Україна може досягти успіху - Політика - dt.ua

Зеленський назвав п'ять компонентів "формули майбутнього" для України

14 грудня, 2019, 18:31 Роздрукувати

Президент вважає, що Україна може стати лідером позитивних змін.

Зеленський склав "формулу майбутнього" для України © Адміністрація президента України

"Формула майбутнього" Ураїни складається з п'яти складових, серед яких мир, народовладдя, "прозорі правила гри", інвестиції та якісна інфраструктура. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у колонці для "Нового часу", що вийшла в номері з прогнозами світових лідерів думок на 2020-й рік.

"Миру без ніякого розвитку бути не може. Ми хочемо миру на наших умовах. Тобто з поверненням Україні територій і наших людей. З припиненням обстрілів і справжнім, а не фейковим, мирним процесом. ... Саме ми, а не хтось інший, зобов'язані діяти і домагатися мирних рішень", — пише президент.

У "прозорі правила гри" Зеленський включив "перемогу над корупцією і справедливі суди, рівність усіх перед законом, ліквідацію привілеїв для обраних".

"Мир умова важлива, але далеко не єдина. Точно так само нам необхідні ефективні інститути і прозорі правила гри, обов'язкові для всіх ... Безумовний захист прав власності і жорсткі рамки повноважень, в які буде поставлений будь-який чиновник — від президента до сільського старости", — зазначає він.

Говорячи про інвестиції, за словами президента, потрібно буде "прибрати непрохідні бар'єри і непотрібні регуляції, які гальмують розвиток бізнесу", щодо інфраструктури — "це не тільки дороги, хоча дороги — в першу чергу".

"Це все те, що допомагає людині жити і добиватися успіху в Україні. Інфраструктура медична та освітня, цифрова та енергетична, фінансова та комунальна", — пише глава держави.

Народовладдя, за словами Зеленського, має бути "не декларативне, а реальне, механізм, який дозволить людям впливати на рішення влади — від рівня громади до рівня президента".

Зеленський також зазначив, що Україна поки не може претендувати на глобальне лідерство "у розмірах території, військової міці та обсягах видобутку корисних копалин" або "в технологіях і промисловому потенціалі".

"Але ми точно можемо стати найбільш динамічною країною світу. Країною з надшвидким темпом позитивних змін — не тільки в економіці, але й у всіх сферах життя", — переконаний Зеленський.

Читайте також: Пристайко пояснив зміни до Конституції бажанням Зеленського виконувати "Мінськ"

Як повідомлялося президент зареєстрував у Верховній Раді проект закону про внесення змін до Конституції в частині децентралізації. Президентський законопроект №2598 зареєстрований як невідкладний.

Президент вимагає від уряду лібералізації трудових відносин і оновлення законодавства про працю. Однак, ннерозвинена інфраструктура ринку праці і слабкість інститутів регулювання відносин у цій сфері породжують чимало проблем.

Читайте докладніше в статті Лідії Ткаченко "Зміни у трудове законодавство: чи всяка лібералізація на користь?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >