В Офісі Зеленського підготували подання з вимогою про розпуск ЦВК до Верховної Ради - Політика - dt.ua

Зеленський хоче розпустити ЦВК найближчим часом – джерело

10 вересня, 18:09 Роздрукувати

Формальним приводом стане ситуація на 198 окрузі, де Верховний суд скасував результати виборів за позовом кандидата від "Слуги народу".

© novostipmr.com

За даними DT.UA з джерел в Офісі президента (ОПУ), Центральна виборча комісія (ЦВК) буде розпущена Верховною Радою найближчим часом. ОПУ вже підготував подання глави держави з вимогою про розпуск ЦВК до Верховної Ради.

Очікувалося, що подібний крок президентом буде зроблений після проведення Рахунковою палатою аудиту ЦВК двох виборчих циклів – президентського і парламентського. Однак, за даними DT.UA, Рахункова палата тільки планує почати аудит використання державних коштів ЦВК цього року.

Формальним приводом, за даними DT.UA, для розпуску ЦВК у зверненні президента стане ситуація, що склалася на 198 виборчому окрузі Черкаської області. 24 и 26 серпня Верховний суд скасував протокол ЦВК про результати виборів у цьому окрузі, в якому зафіксована перемога самовисуванця Сергій Рудика. Позов подала кандидатка від "Слуги народу" Наталія Дяченко. В результаті Рудик не прийняв присягу народного депутата.

Насправді Банкову не влаштовує контроль над ЦВК, що знаходиться в руках колишнього президента Петра Порошенко та ексдепутата Олександра Грановського.

Відповідно до статті 31-1 Закону про Центральної виборчої комісії України, повноваження всього складу ЦВК можуть бути достроково припинені парламентом за вмотивованим поданням президента України. Рішення Рада, згідно із законом, повинна прийняти не менш як двома третинами від її конституційного складу.

За даними DT.UA, подання президента з вимогою про розпуск Центрвиборчкому вже передали до апарату Ради для реєстрації. 

В поданні Зеленського в Раду йдеться, що "водночас незважаючи на частково позитивні оцінки міжнародних інституцій стосовно діяльності нинішнього складу Центральної виборчої комісії, функціонування супроводжувалось низкою неоднозначних рішень та дій.

"Так, протягом виборчого процесу з позачергових виборів народних. депутатів України 21 липня 2019 року Центральна виборча комісія неодноразово проявляла недостатню виваженість або навіть політичну упередженість у вирішенні окремих питань, які належать до її повноважень, наслідком чого, в тому числі, були численні судові процеси, ‘у яких. рішення, дії чи бездіяльність ЦВК були визнані судом протиправними", - йдеться документі.

В документі наводяться приклади, коли судами визнано протиправними та скасовано ряд постанов ЦВК щодо відмови в реєстрації 28 кандидатів у народні депутати.

"Позиція суду в цих справах у цілому зводилася до того; що ЦВК зайняла надмірно формальну позицію в питанні реєстрації кандидатів у народні депутати України та не вжила всіх можливих заходів для забезпечення реалізації виборчих прав громадян, зокрема пасивного виборчого права — права бути обраним народним депутатом України", - йдеться в документі.

Яскравим прикладом необ'єктивності та політичної заангажованості ЦВК президент називає ситуацію довкола виборів народних депутатів у одномандатному виборчому окрузі №169.

ЦВК проявляла упередженість на користь окремих кандидатів у цьому окрузі... Крім того, ЦВК без достатніх правових підстав було прийнято безпрецедентне рішення про скасування реєстрації кандидата в народні депутати України, яке було скасовано судом, а сам кандидат у подальшому переміг на виборах у цьому окрузі з великою перевагою… Заангажованість ЦВК в цьому питанні підтверджується також тим, що при розгляді аналогічних питань ЦВК застосовувала зовсім інший підхід…  Таким чином, ЦВК сформувала неоднакову практику в ідентичних за своїм змістом ситуаціях", - йдеться в документі.

"Крім того, надзвичайно дивними та непослідовними є дії ЦВК стосовно встановлення результатів виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 198. На відміну від практики, яка була сформована ЦВК при встановленні результатів виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 210, Комісія неодноразово приймала передчасні рішення та вчиняла дії щодо встановлення результатів виборів народних депутатів України в окрузі № 198 та реєстрації відповідного народного депутата України до завершення відповідних судових процесів. Це призвело до подальшого скасування в судовому порядку окремих постанов ЦВК… та протоколів ЦВК про результати виборів в одномандатному виборчому окрузі №198 д 5 серпня 2019 року та від 21 серпня 2019 року і навіть до зобов'язання судом ЦВК спростовувати в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" повідомлення про результати виборів у цьому окрузі", - йдеться в документі.

Беручи до уваги вищенаведені обставини, з метою гарантування в подальшому належної реалізації і захисту виборчих прав громадян України та права на участь у референдумах, належного забезпечення дотримання передбачених Конституцією та законами України принципів та засад виборчого процесу. та процесу референдуму, відповідно до частини першої статті 31 Закону України "Про ЦВК" вношу подання про дострокове припинення повноважень всього складу ЦВК.

Представлятиме зазначене подання на пленарному засіданні ВРУ представник президента Украйни у ВРУ Руслан Стефанчук.

 

 
За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 2
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >