Затриманого у справі про "рюкзаки Авакова" екс-заступник голови МВС Чеботаря відвезли до лікарні

Поділитися
Затриманого у справі про "рюкзаки Авакова" екс-заступник голови МВС Чеботаря відвезли до лікарні Чоботаря й Авакова-молодшого в ІТТ охоронятимуть співробітники поліції © Радіо Свобода
Обирати запобіжний захід підозрюваним у вівторок вже не будуть.

Колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чоботаря, якого детективи НАБУ затримали у вівторок, 31 жовтня, в рамках розслідування так званої справи про "рюкзаки Авакова", відвезли до лікарні.

У Київській міській лікарні №4 Чоботар повинен пройти медичне обстеження перед тим, як його помістять до ізолятор тимчасового тримання. Ця процедура є стандартною для затриманих, передають "Схеми"

Підозрювані, у тому числі син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков, знаходитимкться в ІТТ Національної поліції до обрання їм запобіжного заходу, але не більше ніж 72 години з моменту затримання.

Засідання суду про обрання підозрюваним запобіжного заходу ще не відбулося, так як Спеціалізована антикорупційна прокуратура ще не направила до суду відповідні клопотання.

Нагадаємо, 31 жовтня детективи НАБУ прийшли з обшуком до сина голови МВС Арсена Авакова Олександра.

Пізніше в Національному антикорупційному бюро України уточнили, що обшуки проводилися в рамках розслідування розкрадань при закупівлі рюкзаків МВС у 2015 році. Проведення обшуків в будинку Олександра Авакова намагалися перешкодити невідомі люди, які заблокували виходи, а також поліція, що оточила нібито "заміновану" будівлю.

Пізніше в рамках цієї справи було затримано сина Авакова Олександра, екс-заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Чеботаря, а також підприємеця Володимира Литвина.

У Бюро наполягають на тому, що закупівля рюкзаків за завищеними цінами завдала державі збитків на суму 14 млн гривень, відповідне правопорушення кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. У Міністерстві внутрішніх справ вважають дії детективів НАБУ політичними, а не юридично обґрунтованими.

Як повідомляли ЗМІ, у лютому 2015 року МВС уклало договори з компанією "Дніпровенд" на п'ять тисяч рюкзаків вартістю 14,5 млн гривень та ПП "Плигачов" на одну тисячу рюкзаків вартістю 2,1 млн гривень. У червні 2015 року журналісти з'ясували, що рюкзаки були придбані через підприємства, підконтрольні Авакову.

Нагадаємо, в лютому поточного року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина голови МВС Арсена Авакова Олександра обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чеботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за завідомо завищеною ціною.

Навесні 2016 року НАБУ отримало у підслідність провадження щодо розкрадання у великих розмірах і зловживання службовим становищем у керівній структурі МВС при закупівлі за завищеною ціною шести тисяч тактичних рюкзаків для потреб підрозділів в АТО.

23 березня 2016 року за рішенням суду детективи НАБУ отримали доступ до рахунків компанії "Дніпровенд", яку пов'язують з сином голови МВС Олександром Аваковим.

У вересні цього року в інтерв'ю DT.UA директор НАБУ Артем Ситник розповів про те, що розслідування справи щодо "рюкзаків Авакова" поступово просувається.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі