Заступники генпрокурора Луценко таємно зустрічалися з екс-міністром Ставицьким в Ізраїлі - ЗМІ

Поділитися
Заступники генпрокурора Луценко таємно зустрічалися з екс-міністром Ставицьким в Ізраїлі - ЗМІ Під час зустрічі Єнін повідомив, що обох заступників уповноважив на розмову сам генеральний прокурор © Слідство.інфо
Журналісти припускають, що у 2016 році прокурори намагалися досягти якихось домовленостей з екс-міністром.

Заступники генерального прокурора України Юрія Луценка Євген Єнін і Анжела Стрижевська провели таємну зустріч з екс-міністром енергетики Едуардом Ставицьким в Ізраїлі; зустріч відбулася 13 листопада 2016 року в одному з готелів Тель-Авіва і тривала близько години, повідомляє "Слідство.Інфо".

Журналістам вдалося отримати у своє розпорядження аудіозапис бесіди колишнього міністра та заступників генпрокурора.

Журналісти припускають, що у 2016 році прокурори намагалися досягти якихось домовленостей з екс-міністром; саме з цієї причини справу Ставицького передали до судц тільки навесні 2018 року, хоча вона була готова ще за півтора року до передачі.

На зустріч із заступниками генпрокурора Ставицький з'явився у супроводі рабина Олександра Левіна. Крім прокурорів, рабина і Ставицького на зустрічі були присутні українські адвокати підозрюваного екс-міністра Інна Рафальська та Ігор Бойко.

Під час розмови Єнін повідомив, що обох заступників уповноважив на розмову сам генеральний прокурор.

Стрижевська пояснювала, чим колишньому топ-чиновнику загрожує заочне засудження і чому краще не змінювати статтю по його справі (ст. 191, ч. 5), хоча Ставицький на цьому наполягав.

"До речі, інші перекваліфікації нічим не краще... Тому що вони передбачають спецконфіскацію", - говорить, зокрема, Стрижевська.

Учасники збираються перейти до умов домовленості, але конкретикою цей діалог не закінчується; в силу цього, не можна з точністю стверджувати, що між сторонами була досягнута якась домовленість. Ймовірно, зазначають журналісти, ця зустріч могла бути спробою схилити Ставицького до угоди зі слідством - однак така угода укладається тільки за офіційною процедурою, а не на таємних зустрічах.

Проте один з "переговорників", Євген Єнін в інтерв'ю "Слідству.Інфо" зазначив, що угода зі слідством обов'язково передбачає викривальні показання підозрюваного і для таких переговорів зазвичай обирається "нейтральний майданчик".

"Журналістка Слідства.Інфо 12 разів під час інтерв'ю запитала Єніна, чи зустрічався він з Едуардом Ставицьким в Ізраїлі. Він уникав прямої відповіді щодо офіційних зустрічей, але повідомив, що неформальних зустрічей з Едуардом Ставицьким не було. Його колега, Анжела Стрижевська, в телефонній розмові з журналістом Слідства.Інфо відмовилася коментувати зустріч, поки йде слідство", - повідомляють журналісти.

Журналісти опублікували ще один аудіозапис - телефонної розмови між, ймовірно, Ставицьким та невстановленою особою на ім'я "Коля".

Розмова між співрозмовниками відбулася у червні 2017 року, через сім місяців після "переговорів" в ізраїльському готелі. На ній співрозмовники обговорюють посередництво "Колі" між Ставицьким та особою, яку називають "Анжелою" (можна припустити, що мова йде щодо заступника генпрокурора Анжели Стрижевської), ймовірно, по кримінальній справі Ставицького.

У ході розмови "Коля" заявляє, що перед його зустріччю з "Анжелою" підозрюваний екс-міністр повинен передати 200 - певно, тисяч доларів. Це нібито вимога самої "Анжели".

"Запитати Анжелу Стрижевську про ймовірність такої домовленості не вдалося - вона поклала слухавку під час розмови з журналістом Слідства.Інфо. Зв'язатися з Едуардом Ставицьким через його адвокатів для отримання коментарів також не вийшло", - зазначають журналісти.

Разом з тим, Євген Єнін у коментарі, даному Громадському, назвав оприлюднені "Слідством.Інфо" записи провокацією і пообіцяв надати детальні пояснення з усіх питань не пізніше 12 червня.

Нагадаємо, в березні 2014 року Генпрокуратура оголосила Ставицького в розшук.

За даними ЗМІ, Ставицький на даний момент переховується від українського правосуддя в Ізраїлі під ім'ям Натан Розенберг.

У травні 2017 року ГПУ зазначала, що Київ звернувся до ізраїльської сторони з проханням про передачу Україні колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі