Залевський: У четвер ЄП зробить Україні дуже сильне послання - Політика - dt.ua

Залевський: У четвер ЄП зробить Україні дуже сильне послання

17 листопада, 2011, 07:37 Роздрукувати

Депутат Європейського парламенту Павел Залевський (Польща, група Європейських народників) упевнений, що в четвер профільний комітет Європарламенту «зробить сильну заяву»: ЄП очікує повного виконання прийнятої раніше резолюції щодо України, що, у свою чергу, забезпечить успішне завершення всіх необхідних процедур щодо Угоди про асоціацію.

© goodfon.ru

Про це він заявив у Брюсселі напередодні голосування рекомендацій Європейської комісії і Ради ЄС щодо перемовин з Україною стосовно Угоди про асоціацію, співдоповідачем яких він безпосередньо є. Раніше стало відомо про те, що в ЄП знайдено компроміс щодо ключового моменту рекомендацій, який стосується подальшої долі Угоди.

«Ми зробимо дуже сильне послання українській владі про те, що очікуємо повного виконання нашої попередньої резолюції. Це означає: звільнення Юлії Тимошенко, прийняття закону про вибори відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, покращення демократичних стандартів в Україні. У той же час, ми подамо позитивний сигнал суспільству, оскільки закличемо Європейську Комісію зробити все, що вона може, аби парафувати Погодження до кінця цього року», - пояснив очікування європейський депутат.

При цьому П.Залевський підкреслив, що Європейський парламент «ніколи не піде на компроміс щодо європейських цінностей».

Політик сказав, що до Європейського парламенту запрошено групу представників українського громадянського суспільства для того, щоб висловити європарламентаріям свою думку про майбутню Угоду. «Вони підкреслюють, що Угода - не для президента Віктора Януковича, але для українського суспільства, вона дозволить модернізувати та демократизувати Україну методом тиску на владу з метою імплементації європейських стандартів», - сказав П.Залевський про подану позицію.

Окрім того, депутати ЄП прийшли до компромісу і мають намір рекомендувати Європейській комісії парафувати Угоду.

"Знайдено компроміс: Європейський парламент закличе Європейську комісію зробити все можливе, щоб парафувати Угоду, якщо це можливо, до кінця 2011-го, зокрема, під час саміту Україна - ЄС у грудні, і щоб було виконано очікування, зафіксовані у резолюції ЄП, прийнятій 27 жовтня, зокрема, у справі Ю.Тимошенко", - сказав у середу у Брюсселі співрозмовник агентства «Інтерфакс-Україна», який брав участь у досягненні компромісу.

Як відомо, у четвер в рамках засідання комітету Європарламенту з питань закордонних справ у Страсбурзі на голосування буде поставлено рекомендації Єврокомісії та Ради ЄС щодо перемовин з Україною стосовно Угоди про асоціацію, автором яких є Річард Легутко (політична частина рекомендацій) і П.Залевський (економічна частина рекомендацій, що стосується глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі).

Це голосування визначить зміст майбутньої резолюції Європарламенту із зазначеного питання, яка буде винесена на голосування під час пленарної сесії ЄП на початку грудня.

Окрім того, Європарламент закличе Україну забезпечити такі умови, які дозволять подальше підписання Угоди про асоціацію та її ратифікацію.

"Ми хочемо, щоб були виконані зазначені умови, а саме - позитивний розвиток в Україні", - підкреслив співрозмовник агентства, уточнивши, що ці умови прописані у вже згаданій резолюції Європарламенту.

Напередодні голосування до проекту документа було внесено 164 поправки різного характеру, в яких переважно знайшла відображення внутрішньополітична ситуація в Україні. Зокрема, мова йде про справу екс-прем'єра, лідера ВО "Батьківщина" Ю.Тимошенко (рекомендації були підготовлені ще до того, як екс-прем'єру було винесено обвинувальний вирок).

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >