Закордоння виборче - Політика - dt.ua

Закордоння виборче

27 серпня, 2004, 00:00 Роздрукувати Випуск №34, 27 серпня-3 вересня

Центральна виборча комісія створить закордонні виборчі дільниці для голосування українських громадян під час президентських виборів за межами дипломатичних і консульських установ України...

Центральна виборча комісія створить закордонні виборчі дільниці для голосування українських громадян під час президентських виборів за межами дипломатичних і консульських установ України.

Таке рішення прийняли на засіданні ЦВК України у п’ятницю.

У рекомендаціях щодо створення закордонних виборчих дільниць ідеться про те, що у виняткових випадках, до яких, зокрема, належить наявність місць компактного проживання, перебування й роботи українських громадян за кордоном, нові виборчі дільниці можуть бути створені не пізніше, ніж за сім днів до початку виборів.

Також додаткові дільниці мають створюватися на прохання Міністерства закордонних справ України. МЗС має обгрунтувати потребу створення виборчих дільниць у винятковому порядку в місцях компактного проживання, перебування або роботи українських громадян.

Ю.Данилевський повідомив, що в посольствах, консульствах й інших офіційних представництвах і військових частинах України за кордоном буде створено 115 дільниць.

Він також пояснив, що для створення дільниць у місцях компактного проживання, перебування або роботи українських громадян там мають перебувати на консульському обліку не менше 20 осіб.

Прийняті рекомендації щодо створення закордонних виборчих дільниць для виборів президента містять також норму, відповідно до якої комісія на закордонній виборчій дільниці має складатися не менш як із 13 осіб. Якщо ж кількість виборців не перевищує 50 осіб, то комісія може складатися лише з глави, секретаря та двох—чотирьох членів. Кожен кандидат на посаду президента України має право на пропорційну частину посад голови комісії, заступників голови та секретарів у закордонних виборчих комісіях.

При створенні виборчої дільниці у виняткових випадках списки виборців має бути складено не пізніше ніж за чотири дні до виборів.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво