Законопроєкт про "дематюкацію" повернули авторці на доопрацювання

Поділитися
Законопроєкт про "дематюкацію" повернули авторці на доопрацювання Богомолець попереджає: лайка не лікує ангіну та простатит
Зміст її законодавчої ініціативи спотворили й перекрутили, вважає Ольга Богомолець.

Парламентський комітет з питань свободи слова та інформаційної політики повернув на доопрацювання альтернативний і основний законопроєкт "Про протидію лихослів'ю" ( про внесення змін у деякі законодавчі акти України про дематюкацію мови).

Основний проєкт закону повернуто його авторці, голові Комітету з питань охорони здоров'я Ользі Богомолець, альтернативний - першому заступнику голови Комітету з питань свободи слова та інформполітики Ользі Черваковій.

Рішення ухвалене на засіданні профільного комітету у середу, 10 липня, повідомляє "Укрінформ".

При цьому ініціатором відправки основного законопроєкту на доопрацювання виступила сама Богомолець. Своє рішення вона пояснила необхідністю врахування у документі зауважень головного науково-юридичного управління.

Політик також висловила здивування реакцією ЗМІ на її законодавчу ініціативу та вважає, що її зміст було викривлено, адже, за її словами, йдеться "не про фізичних осіб у громадських місцях, як в чинному законодавстві, а про публічних осіб". А також про керівників друкованих ЗМІ та власників доменів інтернет-видань, для яких встановлюється відповідальність за поширення "лихослів'я".

За словами Богомолець, якщо фізичних осіб пропонується карати збільшеними штрафами від 680 до 1200 гривень, то для публічних осіб передбачається його збільшення від 1200 до 1700 гривень, а для ЗМІ, які ретранслюють лайку, штраф становитиме 10% від ліцензійного збору.

Не змогла Ольга Богомолець й залишитися осторонь рекомендацій своєї заклятої колеги, виконуючої обов'язки очільниці Міністерства охорони здоров'я Уляни Супрун щодо певної користі від лайки.

"Якби матюки були лікувальними засобами, то були би вже сертифіковані та прописувались би в рецептах, скільки разів потрібно матюкнутися, щоб не було ангіни або простатиту", - зазначила авторка законопроєкту.

Вона також наголосила на тому, що моніторинг лихослів'я здійснюватиметься виключно цифровим шляхом, без залучення до нього правоохоронних органів.

У відповідь на зауваження Червакової, що стаття 173 про адміністративні правопорушення уже передбачає покарання для всіх громадян за використання нецензурної лексики, Богомолець зазначила, що ретельно вивчала чинне законодавство і знайшовши там прогалини, вирішила зареєструвати власний проект закону.

Нагадаємо, 2 липня, у Верховній Раді зареєстрували проєкт закону "Про протидію лихослів'ю" ("дематюкацію" мови). Ініціатором законопроєкту №10414 є народна депутатка Ольга Богомолець. Мета і завдання проєкту закону - боротьба з використанням нецензурної лайки під час трансляції телерадіопередач, публічних виступів, а також під час поширення матеріалів, що містять нецензурну лайку, засобами масової інформації та іншими способами (зокрема, в інтернеті).

Проєкт закону викликав жваву дискусію у суспільстві, за та проти нього висловлювалися відомі митці, письменники, музиканти і артисти. А в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, коментуючи закон про заборону ненормативної лексики, розповіла, чому матюкатися корисно для психіки.

Тим часом спікер парламенту Андрій Парубій повідомив, що проєкт закону про "дематюкацію" мови не встигнуть розглянути у цій каденції і на цій сесії Верховної Ради.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі