Законопроект щодо гуманітарного розмінування має стати першочерговим для Ради - Геращенко

Поділитися
Законопроект щодо гуманітарного розмінування має стати першочерговим для Ради - Геращенко Питання про гуманітарному розмінуванні є важливим для населення © Прес-центр АТО/Facebook
Україна повинна спиратися на досвід інших країн у цьому питанні

Під час дев'ятої сесії Верховної Ради України, яка почнеться з 4 вересня, народні депутати повинні прийняти законопроект щодо гуманітарного розмінування. Про це заявила перша заступниця спікера Верховної Ради Ірина Геращенко, зарахувавши зазначений закон до тих, що повинні бути прийняті в першу чергу.

"Які виклики я бачу першочерговими на нинішню сесію. Перше – я вважаю, що для нас дуже важливо прийняти закон щодо гуманітарного розмінування. Це важливо, тому що сьогодні питання мін і того, що вся ця територія є небезпечною, є важливим для населення і, в тому числі, для волонтерів. Цей законопроект має стати одним з першочергових завдань Верховної Ради 9-го скликання", - зазначила Геращенко.

При цьому вона додала, що в питанні проведення розмінування Українська держава повинна спиратися на досвід інших країн.

"Зокрема, ми можемо взяти позитивний досвід Хорватії, інших країн, які пройшли це питання. Головне, ми повинні визначити ту структуру, яка буде не просто розмінувати, а брати відповідальність. Структуру, яка буде говорити, що "ми зробили це якісно і завтра там ніхто не підірветься". Дуже важливо, щоб тут ми також врахували позиції громадських організацій ", - зазначила Геращенко.

Нагадаємо, згідно з інформацією координатора групи "Інформаційний опір" Дмитра Тымчука, бойовики російсько-терористичних військ в Донбасі відновили мінування п'ятикілометрової смуги уздовж лінії розмежування на сході України.

Як повідомлялося раніше, згідно із звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін. Через бойові дії схід України перетворюється на найбільш замінований регіон у світі.

За останні роки а мінах в Донбасі підірвалися понад тисяча військовослужбовців та цивільних осіб. З липня 2014 року по листопад 2017 від вибухів мін постраждали близько 900 військовослужбовців, 199 з них загинули.

Детальніше про проблеми розмінування Донбасу читайте у матеріалі Алли Котляр ""Разом – проти мін"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі