Законопроект президента про громадянство відштовхне діаспору — міграційний адвокат

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Законопроект президента про громадянство відштовхне діаспору — міграційний адвокат Вартість отримання українського громадянства для діаспори зросте в рази
Анонсовані наміри Зеленського роздати діаспорі паспорти суперечать його законопроектним ініціативам про надання громадянства України.

Президентський законопроект про надання українського громадянства іноземцям демонструє певний протекціонізм більшості іноземних громадян. Тут основний нюанс в появі опції "Декларація про відмову від іноземного громадянства" для одних категорій громадян, та її виключення - для інших. Про це пише в своїй статті оглядач DT.UA Інна Ведернікова.

Сьогодні для отримання українського громадянства іноземцям достатньо відмовитися від громадянства своєї країни, написавши відповідну заяву в своє консульство. І якщо протягом двох років відповіді немає, то іноземець отримує український паспорт без довідки про вихід з громадянства іншої країни. До того ж, якщо процедура виходу з громадянства коштує дорожче половини мінімальної зарплати в Україні, то іноземець також автоматично отримує українське громадянство.

Однак, як пише автор, із законопроекту президента цей "маленький фінансовий виняток" чомусь випав, звузивши до мінімуму поле можливостей отримання українського громадянства іноземцями. При цьому дійсно з'явилося кілька категорій людей, які можуть отримати громадянство України просто подавши декларацію про відмову від свого громадянства. В українські органи влади. Що не передбачає офіційної процедури виходу з громадянства в рідній країні, а отже, допускає для цих людей подвійне громадянство в Україні.

"Право подання декларації про відмову від іноземного громадянства (замість зобов'язання припинити його), отримують лише кілька категорій нерезидентів, - уточнює в своєму коментарі DT.UA імміграційний адвокат, генеральний директор юридичної компанії "АКСІОМА" Арам Асрян, - а) особа, яка має визначні заслуги перед Україною або що прийняття якої до громадянства становить державний інтерес; б) особа, яка в установленому законодавством порядку проходить військову службу за контрактом у ЗСУ і має державні нагороди; в) особа, яка піддавалася переслідуванням і є громадянином держави, визнаної ВРУ державою-агресором або державою-окупантом". А це, до речі, тільки Росія. А чому не Білорусь чи Казахстан, де громадян теж можуть переслідувати? Питання, звичайно. Але не головне.

Головне питання, на думку імміграційного адвоката, в іншому: "Адже якщо метою президента є залучення діаспори і наповнення України людьми, чому ми бачимо намір позбавити звичайних громадян-нерезидентів права отримувати громадянство України (паспорт) простішим способом? А саме: подавши декларацію про відмову від іноземного громадянства, отримати український паспорт не чекаючи відповіді консульства два роки. Очевидно, що жоден громадянин Німеччини, США, Великобританії або Канади ніколи не відмовиться від свого громадянства заради громадянства України. І це, до речі, можуть бути талановиті українці, які, припустимо, захочуть отримати українське громадянство ще й для зменшення податкових витрат. А податки в Україні, навіть при правильній і законній їх сплаті, значно менші, ніж, приміром, у США і Франції".

Більш того, за словами Арама Асряна, за його багаторічну практику жодна країна не відмовила своєму громадянину в процедурі виходу з громадянства. І якщо піде пункт про перевищення вартості офіційної процедури виходу, то "гуд бай, Америка". "Але якщо нам дійсно потрібні люди, то який тоді сенс пов'язувати отримання громадянства України з бюрократичною "машиною" держави попереднього громадянства?" - логічно запитує адвокат.

Детальніше про нюанси президентського законопроекту щодо громадянства, який винесуть на розгляд парламенту в обхід Конституції України читайте у статті Інни Ведернікової "Подвійне громадянство: стежте за руками".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі