Закон про середню освіту має допомогти вирішити проблеми України та Угорщини – Кулеба

Поділитися
Закон про середню освіту має допомогти вирішити проблеми України та Угорщини – Кулеба © Прес-служба Кабміну України
Віцепрем‘єр повідомив, що очільника МЗС Угорщини запросили приїхати до України наступного місяця.

Віцепрем‘єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба вважає, що ухвалений Верховною Радою закон про повну загальну середню освіту допоможе вирішити проблеми між Україною та Угорщиною.

"За недивним збігом обставин, поки ми з послом (Іштваном Ійдярто, - ред.) говорили про майбутнє, Верховна Рада ухвалила довгоочікуваний закон про повну загальну середню освіту, який має допомогти нам вирішити проблеми минулого. Тепер обидві країни мають робити кроки вперед", - пише Кулеба у своєму Twitter.

Крім того, він зазначив, що очільника МЗС Угорщини Петера Сіярто запросили приїхати до України у лютому.

"[Міжурядова] комісія не засідала вже сім років. Це неприпустимо. Прагну виправити: рухати торгівлю, регіональні проекти, інвестиції", - додав також віцепрем‘єр.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроєкт №0901 "Про повну загальну середню освіту". Передбачено, що особи, які належать до нацменшин України, мови яких не є офіційними мовами ЄС, отримують у державних, комунальних чи корпоративних установах освіти базову і профільну середню освіту державною мовою в обсязі не менше 80% річного обсягу навчального часу.

Діти, які належать до нацменшин і їхньою рідною мовою є офіційна мова ЄС, навчаються державною мовою в обсязі не менше 20% річного обсягу навчального часу. При цьому з п'ятого класу цей обсяг щорічно збільшується. А профільну середню освіту такі учні отримують державною мовою в обсязі не менше 60% річного обсягу навчального часу.

Докладніше про реформування освіти в Україні читайте у статті Інни Совсун "Революція в школі відміняється".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі