Обшуки бізнесу - Закон про обов'язкову відеофіксацію під час обшуків набув чинності - Політика - dt.ua

Закон про обов'язкову відеофіксацію під час обшуків набув чинності

7 грудня, 2017, 10:37 Роздрукувати

Під час судового розгляду та у ході досудового розслідування забезпечується повне фіксування судового засідання і процесуальних дій.

Законопроект розробили для захисту підприємців від незаконних обшуків © Facebook/Валерій Калниш

Норма про обов'язкову відеофіксацію обшуків правоохоронцями набула чинності.

Закон "Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами при здійсненні досудового розслідування" (№7275) був опублікований в офіційній газеті "Голос України" 6 грудня і набув чинності наступного дня, передають "Українські Новини".

Як відомо, даний законопроект Міністерство юстиції розробило для захисту підприємців від незаконних обшуків з боку силових органів.

Так, закон встановлює, що під час судового розгляду та у ході досудового розслідування забезпечується повне автоматичне фіксування судового засідання і процесуальних дій за допомогою звуко- та відеозаписуючих технічних засобів.

Зазначено, що фіксація засідання може не вестися тільки у випадку, якщо розглядається питання проведення негласних слідчих дій. Також встановлено, що при проведенні обшуку житла чи іншого приміщення повинен обов'язково бути присутнім адвокат.

Докази, отримані правоохоронцями з порушенням цих норм, визнають неприпустимими в суді.

Крім того, вводиться заборона на тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їхніх частин, мобільних телефонів, за винятком тих випадків, коли їх надання разом з інформацією є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об'єкти, отримані внаслідок вчинення кримінального правопорушення або є засобом або знаряддям його здійснення. Їх також можуть вилучити у ситуації, коли доступ до них обмежується їхнім власником.

Кабмін з метою узагальнення відомостей про порушення прав або законних інтересів осіб правоохоронцями утворює комісію з представників органів влади, правозахисних організацій та громадських об'єднань, установ і організацій у сфері захисту підприємницької діяльності та визначає порядок її роботи.

Норма про обов'язкову відеофіксації судових засідань набуде чинності 1 січня 2019 року.

Цей закон також вводить заборону на розслідування кримінальних проваджень проти юридичних осіб, якщо раніше справи проти них за аналогічними обставинами були закриті.

Читайте також: Рада прийняла закон про залучення інвестицій емітентами

Нагадаємо, що 16 листопада Верховна Рада прийняла за основу і в цілому закон №7275, який захищає підприємців від тиску силовиків. "За" даний законопроект проголосувало 312 народних депутатів.

За матеріалами: Українські новини /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42-43, 10 листопада-16 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >