Мовні квоти - Закон про мовні квоти на телебачення набув сили - Політика - dt.ua

Закон про мовні квоти на телебаченні набув чинності

13 жовтня, 2017, 09:43 Роздрукувати

Від сьогодні телеканали зобов'язані суттєво збільшити частку україномовного ефіру.

За невиконання закону телеканали платитимуть штраф.

Закон про квоти на україномовний контент на телебаченні, який зобов'язує загальнонаціональні телеканали транслювати не менше 75% ефіру державною мовою, набув чинності. Закон було опубліковано в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" 13 червня і набув чинності через 4 місяці від дня опублікування, пишуть "Українські новини".

Відповідно до положень закону, у загальному тижневому обсязі мовлення загальнонаціональних та регіональних телерадіоорганізацій частка передач та/або фільмів державною мовою має становити не менше 75% у кожному з проміжків часу між 07:00 і 18:00 і між 18:00 і 22:00. Для місцевих телеканалів квота знижена до 50% у цей же період часу.

За невиконання мовних квот у законі передбачений штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору.

Згідно з законом, радянські фільми не будуть дублюватися, але їх обов'язково супроводжувати титрами.

Передача вважається виконаною державною мовою якщо: "а) всі виступи (репліки) дикторів (ведучих) передачі виконані українською мовою; та б) виступи усіх учасників (гостей) передачі не державною мовою синхронно озвучуються українською мовою".

Квоти не застосовуються до телекомпаній іноземного мовлення; телекомпаній, які показують науково-просвітницькі програми офіційними мовами Європейського Союзу; телерадіокомпаній, які здійснюють радіомовлення; телеканалів, освітні програми яких спрямовані виключно на вивчення іноземних мов.

Впродовж першого року з моменту набрання законом чинності програми і передачі, які повністю або частково створені телерадіоорганізацією, зараховуються в частину виконаних державною мовою.

Читайте також: Українські радіостанції перевиконують мовні квоти

Нагадаємо, 23 травня Верховна Рада підтримала проект закону про мовні квоти на телебаченні. 6 червня Президент України Петро Порошенко підписав закон про збільшення частки української мови в ефірі.

Більше про інформаційну політику в Україні з часу незалежності читайте у статті Вікторії Сюмар "Інфосфера в гібридній реальності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >