Закон "Про місцеві вибори" набрав чинності, виборча кампанія розпочнеться 5 вересня

Поділитися
Закон "Про місцеві вибори" набрав чинності, виборча кампанія розпочнеться 5 вересня На українцях протестують унікальну виборчу систему © Андрій Товстиженко, DT.UA
Місцеві вибори 25 жовтня пройдуть за новою системою, яка ніколи раніше в Україні не застосовувалася.

Закон "Про місцеві вибори" опублікований в офіційному виданні Верховної Ради газеті "Голос України".

Закон був прийнятий парламентом 14 липня і підписаний президентом 6 серпня.

Як зазначив перший заступник глави адміністрації президента Віталій Ковальчук, на виборах 25 жовтня буде "протестована" нова виборча система, яка в Україні раніше ніколи не застосовувалася.

У місцевих виборах можуть брати участь політичні партії, зареєстровані станом на день опублікування закону. Виборча кампанія починається за 50 днів до дня голосування.

У законі встановлюється кількісний склад місцевих рад, який буде визначатися Центральною виборчою комісією до початку виборчого процесу чергових виборів в залежності від кількості виборців, які належать до відповідної територіальної громади, які проживають на території області, району, району в місті. Мінімальна кількість депутатів ради - 10 при чисельністю виборців до 500, максимальна - 80 депутатів при чисельністю виборців понад 1,5 млн.

Вибори міських голів міст, кількість виборців яких більш ніж 90 тисяч, пройдуть у два тури.

Законом передбачено, що голосування проводиться за допомогою бюлетеня, в якому вказані назви місцевих організацій партій і прізвище кандидата, висунутого відповідною місцевою організацією партії в окрузі. Виборець має один голос. У разі, якщо реєстрація кандидата, висунутого в територіальному окрузі, скасована, виборець має можливість проголосувати за місцеву організацію партії, яка його висувала. Голос виборця вважається одночасно голосом за місцеву організацію партії і за кандидата, висунутого нею (ним) в цьому територіальному окрузі.

Законом встановлюється диференційований виборчий бар'єр - 5% голосів виборців, поданих за виборчі списки місцевих організацій партій в межах багатомандатного округу.

Згідно з прийнятим Верховною Радою законом, місцеві вибори 25 жовтня пройдуть по всій території України, крім окупованих Криму та частини Донбасу. Рішення про проведення виборів на звільнених територіях Донецької та Луганської областей повинен прийняти ЦВК.

Як писав у своїй статті для DT.UA аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, новий закон про місцеві вибори, який не пройшов належного професійного аналізу і повноцінної дискусії у парламенті, загострює ризики маніпуляцій в локальних кампаній. На його думку, кулуарність підготовки та прийняття закону не дозволила експертам і депутатам повноцінно перевірити виборчі процедури на чутливість до фальсифікацій. Але запропонована для місцевих виборів в Україні, виборча система, враховуючи досвід практичного застосування аналогічної в окремих регіонах Російської Федерації, не налаштовує на оптимістичні прогнози.

"У Росії використання системи, подібної до української, не тільки не призвело до зменшення корумпованості виборчого процесу, але і стало причиною масових взаємних фальсифікацій між кандидатами, висунутими однією партією в різних територіальних округах", - зазначив Клюжев.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі