Закон про е-декларування для антикорупціонерів покликаний зробити західні гранти "токсичними" - думка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Закон про е-декларування для антикорупціонерів покликаний зробити західні гранти "токсичними" - думка Скандальний закон про е-декларування торкнеться всіх, хто невгодний корупціонерам © obozrevatel.com
Всі, хто торкнеться грантових коштів, зобов'язані будуть подавати декларації, не маючи жодного імунітету від зловживань з боку влади.

[Media type = "picture" position = "1"] Затверджений президентом Петром Порошенком закон №1975, який передбачає необхідність е-декларування для представників антикорупційних громадських організацій, спрямований, серед іншого, на те, щоб максимально ускладнити роботу із західними грантами на антикорупційну діяльність.

Про це в своїй статті для DT.UA пише Валентина Самар. За її словами, дехто сприймає як перемогу те, що з переліку осіб, які мають нарівні з чиновниками подавати декларації, виключили керівників ЗМІ. Автор вказує, що насправді закон все одно зачіпає всіх, хто невгодний корупціонерам.

"Нема потреби контролювати керівників усіх ЗМІ - на політику більшості каналів, видань і онлайн-ресурсів і так впливають. Якщо не контролюють, то, як мінімум, використовують через "джинсу" і "блоки" (це коли платять медіа, щоб не згадували тих чи інших прізвищ і подій). Непідконтрольні, у масі своїй, ті ЗМІ, фінансування яких здійснюється за найбільш прозорі, з погляду походження, кошти - з грантових програм техдопомоги, виділених західними країнами", - відзначає вона.

Самар нагадує, що редакції Незалежних проектів розслідувань, які заподіюють стільки незручностей чиновникам та політикам, функціонують на грантові кошти.

"Тепер західні гранти на антикорупційну діяльність намагаються зробити "токсичними" - всякий, хто до них доторкнувся зобов'язаний буде подавати е-декларацію, не маючи того імунітету від зловживань з боку органів влади, який мають слуги народу", - підкреслює вона.

"Але найголовніше в іншому: остання, третя частина п.5 ст. 3 встановлює, що чинність закону поширюється на фізичних осіб - керівників громадських організацій та осіб, що входять до вищий їх органу управління (а це збори, звичайно), якщо організація займається антикорупційною діяльністю, або якщо вони "беруть участь, залучаються до здійснення заходів, пов'язаних із запобіганням, протидією корупції". І тут, на відміну від двох попередніх абзаців, немає згадки про те, що ця норма стосується одержувачів коштів західних програм техдопомоги. Тобто охоплення вийшло максимальне", - підсумовує автор.

[Article_attached position = "1"]

Нагадаємо, 27 березня, президент України Петро Порошенко підписав закон, що звільняє військовослужбовців рядового та молодшого керівного складу від подачі е-декларацій, яким також водитися обов'язкове декларування для представників антикорупційних громадських організацій.

В той же час, під час зустрічі з громадськими активістами президент ініціював створення спільної робочої групи за участю членів громадських організацій, народних депутатів і представників Адміністрації президента з метою розробки узгоджених змін до цього закону в частині, що стосується обов'язку заповнювати електронні декларації представниками громадських організацій, провідних боротьбу з корупцією.

23 березня Верховна Рада внесла зміни в ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів. Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від подачі е-декларацій. Однак в ході розгляду в другому читанні до законопроекту було внесено суттєві правки.

Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США, ЄС, посли країн "Великої сімки" та міжнародні організації.

Детальніше про скандальні поправки до закону "Про запобігання корупції" читайте в статті Валентини Самар "Полювання на мисливців" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі