Закон про Донбасс знищить перспективу мирного врегулювання ситуації – Медведчук

Поділитися
Закон про Донбасс знищить перспективу мирного врегулювання ситуації – Медведчук Медведчук незадоволений не тільки вилученням із тексту згадок про Мінські угоди © http://ipress.ua/
Лідер руху "Український вибір" розкритикував принятий закон.

Спецпредставник України з питань гуманітарного характеру в Тристоронній контактній групі, лідер громадського руху "Український вибір - Право народу" Віктор Медведчук розкритикував прийнятий парламентом закон щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях, заявивши, що цей документ дискримінаційний щодо громадян України, а влада не збирається мирно врегулювати конфлікт.

"Спочатку декларувалося, що цей закон стане реінтеграційним - поверне Донбас у правове поле України. Але парламент, який давно став заручником безкарних радикалів і політиканів із "партії війни", своїми руками ставить хрест на спробах мирного врегулювання ситуації на Донбасі", - йдеться в заяві Медведчука на сайті руху "Український вибір".

За його словами, є "найширший, фантастичний, тупий і абсолютно нереалізовуваний набір мрій про насильницьке повернення територій, саме територій - не людей", а також "заклинання про "агресора", яке ... "не несе ніякого змістовного навантаження, а служить тільки для того, щоб "продавлювати" дискримінаційний щодо громадян України закон". Медведчук вважає, що цей закон реалізує волю "партії війни" і не відображає волю громадян України.

За його словами, вилучення з тексту законопроекту навіть згадки про Мінські угоди продемонструвало небажання України виконувати взяті на себе в Мінську зобов'язання.

"Скажу більше: прийняття цього закону свідчить про те, що Україна не зацікавлена в участі в процесі мирного врегулювання Росії, яка виконує цю функцію в тому числі і в рамках нормандського формату", - заявив Медведчук.

На його думку, має місце усвідомлена спроба знищити перспективу мирного врегулювання ситуації в Донбасі. Крім того, він вважає, що ухвалення цього закону означає, що "конфлікт на Донбасі, як і раніше буде залишатися кровоточить раною на тілі України, ще більше поділяючи країну і роблячи неможливим повернення Донбасу в Україну і України на Донбас".

Нагадаємо, 6 жовтня 2017 року Верховна Рада схвалила в першому читанні президентський законопроект (№7163) "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях". Проект, зокрема, визначає окуповані Росією території у Донецькій і Луганській областях і визнає право України на самооборону у відповідності зі ст. 51 Статуту ООН.

18 січня Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в ціломузаконопроект №7163. Його підтримали 280 народних депутатів.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов вважає, що ухвалений парламентом закон про реінтеграції Донбасу створює умови для відновлення територіальної цілісності України в Донецькій і Луганській областях і посилює позиції українських військових у протидії збройної агресії Росії.

Детальніше про особливості нового законопроекту про деокупацію Донбасу читайте у статті Сергія Рахманіна "Особливий порядок законотворчості" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі