ЗАХІДНИМ ІНВЕСТОРАМ В УКРАЇНІ, ЯК І РАНІШЕ, РОБИТИ НІЧОГО - Політика - dt.ua

ЗАХІДНИМ ІНВЕСТОРАМ В УКРАЇНІ, ЯК І РАНІШЕ, РОБИТИ НІЧОГО

12 квітня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №14, 12 квітня-19 квітня

Україні ще належить пройти довгий шлях перед тим, як вона стане привабливим місцем для закордонни...

Україні ще належить пройти довгий шлях перед тим, як вона стане привабливим місцем для закордонних інвестицій, а березневі вибори не призведуть до змін ані у найближчому, ані навіть у середньостатистичному майбутньому.

Аналітичний відділ впливового британського тижневика «Економіст» (який цитує «Українська правда») також прогнозує, що міжнародну репутацію України, заплямовану скандалами навколо адміністрації Кучми, найближчим часом не вдасться поліпшити.

Березневі вибори послабили вплив комуністів у парламенті і привели до Верховної Ради численний реформаторський блок, пише видання. Ці вибори також посилили позиції президента Кучми у його боротьбі за збереження влади, що дозволяє говорити про малу ймовірність політичної кризи. Однак українська політична арена залишається далеко нестабільною, що не дозволить фракціям у парламенті сформувати більшість, і хоча повороту назад у реформах не буде, ринкові процеси в економіці будуть повільними і непостійними, дає свій прогноз для інвесторів аналітична група часопису «Економіст».

В Україні не буде політичної стабільності тому, що парламент не буде здатний сформувати стабільну більшість. Все буде, як і раніше: кілька конкуруючих фракцій співпрацюватимуть з окремих питань, але загальні принципи реформ не стануть об’єднавчим стимулом для депутатів. Британські аналітики пояснюють це боротьбою за президентство, яка невдовзі розпочнеться, і яка виявить персональні амбіції і внутрішні розбіжності в політичних блоках. Крім того, з успішними результатами блоку «За єдУ» британський «Економіст» прогнозує зміцнення позицій Донецької та Дніпропетровської бізнесових груп у парламенті і в уряді, просування їхніх інтересів і надання їм пільг.

А якщо коротко, підсумовує «УП», то прогноз аналітиків часопису для інвесторів дуже невтішний. Їхні припущення зводяться до того, що зловживання владою президентом Кучмою спонукає нову спробу парламенту відправити його у відставку, а це загрожує політичною нестабільністю. Необхідна для інвестицій міжнародна репутація України найближчим часом не поліпшиться: надто серйозні скандали точаться навколо адміністрації Кучми. А міжнародний моніторинг парламентських виборів засвідчив, як далеко ще українській політичній системі до європейських норм.

До негативних сигналів щодо інвестиційного клімату «Економіст» відносить і неухвалений податковий кодекс, і неспроможність українського уряду одержати 375 мільйонів доларів від МВФ у березні через проблеми уряду з відшкодуванням ПДВ, і нарешті відсутність прогресу у переговорах щодо вступу України до Світової Організації Торгівлі.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво