Забужко: В Україні зараз при владі типові «тимчасовці» - Політика - dt.ua

Забужко: В Україні зараз при владі типові «тимчасовці»

29 грудня, 2011, 13:00 Роздрукувати

Головною причиною падіння рейтингу влади є сама ця влада. «Регіони» — це типові «тимчасовці», які заповняють пустоту, виниклу внаслідок нашої багатолітньої політичної автаркії, вважає письменниця Оксана Забужко.

«Нагору їх винесли два фактори: психологічна втома суспільства від наростаючого істероїдного розгардіяшу 2008-2010 рр. плюс брак скільки-небудь притомної альтернативи. На цьому легко піднятись, але важко втриматись, — а за два роки «нова-стара влада» не те що не здобула в країні соціологічно базових «точок опори», а, навпаки, примудрилася, з грацією слона в посудній крамниці, стягти на себе увесь можливий негатив», — сказала О.Забужко в коментарі ZN.UA.

На її думку, найближча історична паралель тут — це Росія влітку 1917 року з її Тимчасовим урядом. «Тоді, нагадаю, з’їзд Рад прийняв рішення про «передчасність революційних дій», бо, мовляв, нема наразі в Росії партії, здатної взяти владу (в Україні її теж поки що, станом на сьогодні, нема, є тільки добрі шанси для громадянської консолідації!). З криком «Єсть така партія!» тоді вихопився Ленін, і чим це скінчилося всі ми, нівроку, пам’ятаємо, — досі відкашлятися не можемо», — наголосила письменниця.

«Штука в тому, що, доки «нема такої партії», доти зміна влади в Україні реально можлива тільки шляхом прокремлівського путчу. І грубою помилкою було б вважати, ніби Кремлеві потрібна на чолі України «просто» маріонетка, — Кремлеві, вперше за 20 років загнаному в кут, уже потрібна «Україна в огні», не більше й не менше. І можна не сумніватися, що в наступному році він завзято над цим працюватиме», — розповіла О.Забужко.

Детальніше читайте в матеріалі Інни Ведерникової «Чи можлива зміна влади в Україні наступного року?» у передноворічному номері «Дзеркала тижня. Україна».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >