За раціональні відносини в рамках СНД - Політика - dt.ua

За раціональні відносини в рамках СНД

25 березня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №11, 25 березня-1 квітня

Президент України Віктор Ющенко вважає за необхідне раціоналізувати відносини в рамках СНД. Зміц...

Президент України Віктор Ющенко вважає за необхідне раціоналізувати відносини в рамках СНД. Зміцнення Україною та Грузією співробітництва в рамках
ГУУАМ не свідчить про їхній вихід зі Співдружності, сказав він.
«Сьогодні ми кажемо: ми не виходимо з проекту (СНД). Усі раціональні частини проекту Україна готова підтримати», — повідомив В.Ющенко на спільній з президентом Грузії прес-конференції у п’ятницю в Києві.
При цьому він зазначив, що Україна виступає «проти створення наднаціональних структур» у рамках СНД. «Якщо ми говоримо про економічний зміст наших відносин, ми не можемо підтримати принципи, за якими можемо будувати відносини в рамках Єдиного економічного простору, якщо ці принципи шкодитимуть нашому просуванню в ЄС, наприклад», — підкреслив В.Ющенко, додавши: «Раціоналізація відносин у рамках СНД має відбуватися в інтересах держав, на рівні технологічному, економічному, де ми можемо знати раціональні вигоди для країн-учасниць».
Говорячи про СНД, В.Ющенко заявив, що сьогодні — це «машина, яка була створена з великими труднощами  і випускає мало пари», «її коефіцієнт корисної дії значно нижчий за ті результати, які очікувалися. Це той факт, який вочевидь визнає кожна сторона».
«Тому ми виходимо з того, що підтримуватимемо будь-які міжнаціональні відносини. Оскільки в нас не так багато часу, щоб витрачати його на якісь фатаморганні проекти», — зазначив В.Ющенко.
У свою чергу, президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив про свою згоду з позицією українського Президента з цього питання, відзначивши, що раціональність відносин у рамках СНД є основним пріоритетом. «Усе грунтується на прагматиці економічних інтересів», — вважає М.Саакашвілі.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво